Adalet Bakanı'ndan çarpıcı sözler !
Almanya'da skandal Türkiye haritası !
İşte FETÖ'cülerin gurbetçilere oyunu !

Tekirdağ’da Ambulans Dağıtım Töreni

Sağlık Bakanlığı tarafından Tekirdağ'a gönderilen 7 adet ambulans hizmete sunuldu.

Tekirdağ’da Ambulans Dağıtım Töreni
A+ A-

Sağlık Bakanlığı tarafından Tekirdağ'a gönderilen 7 adet ambulans hizmete sunuldu.

Namık Kemal Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi yanındaki Ambulans Servisi Başhekimliği binası önünde düzenlenen törene, Tekirdağ Valisi Enver Salihoğlu, İl Sağlık Müdürü Dr. Yavuz Akbulut, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Seyit Ali Gümüştaş, İl Müftü Vekili Hızır Yağcı, kurum temsilcileri ve sivil toplum örgütü yetkilileri katıldı.

TEKİRDAĞ'DA 15 BİN KİŞİYE 1 AMBULANS DÜŞÜYOR

Araç dağıtım töreni öncesinde konuşan İl Sağlık Müdürü Dr. Akbulut, "Şu an ilimiz genelinde 31 adet 112 istasyonu ve dağıtımı gerçekleştirilecek olan ambulanslarla birlikte iki tanesi 4x4 olmak üzere toplam 54 ambulansımız bulunmakta. Bu ambulanslarımızın bazıları her yıl yenilenmektedir. 31 adet 112 istasyonu ve 54 ambulansımızla 24 saat ilimize hizmet veriyoruz. Ambulans sayımızı nüfusumuza böldüğümüz zaman 15 bin kişiye bir ambulans düşüyor. Gönlümüzden geçen bunu 10 bin kişiye bir ambulans düşecek şekilde planlamak. Bu hedef doğrultusunda çalışıyoruz. Bakanlığımızın belirtmiş olduğu istasyon sayısını tutturduk. İnşallah fiziki yapıyı da tamamlayarak Tekirdağımızı 2023 vizyonuna hizmet edecek alt yapıyı hazırlayacağız" dedi.

Dağıtım töreninin ardından Vali Enver Salihoğlu, Ambulans Servisi Başhekimliği'ni ziyaret ederek, 112 komuta merkezinin işleyişi hakkında İl Sağlık Müdürü Dr. Yavuz Akbulut'tan bilgi aldı.