AK Parti'de bir istifa daha ! O isim istifa etti
Üniversite sınavının tarihi kesinleşti
''Darbe girişiminden bizim de, Melih Gökçek’in de haberi vardı''

Terör Mağdurlarına Ve Sınır Ötesine Yardım

Şanlıurfa İnsani Yardım Platformu tarafından toplanan 4 tır yardım malzemesi, Diyarbakır ve Şırnak'taki terör mağdurları ile Suriye'deki ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak

Terör Mağdurlarına Ve Sınır Ötesine Yardım
A+ A-

ŞANLIURFA (AA) - Şanlıurfa İnsani Yardım Platformu tarafından toplanan 4 tır yardım malzemesi, Suriye'deki ihtiyaç sahipleri ile Diyarbakır ve Şırnak'taki terör mağdurlarına gönderildi.

Platform başkanı Osman Gerem, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı bahçesinde düzenlenen törende, uluslararası kuruluşların, Suriye'deki iç savaşın bitmesi konusunda daha fazla risk alması gerektiğini söyledi.

Türkiye'de en fazla Suriyeli sığınmacının Şanlıurfa'da olduğunu belirten Gerem, kentin, ensar vazifesini en iyi şekilde yaptığını vurguladı.

Hükümetin sığınmacıların fazla bulunduğu şehirlere yapacağı yardıma değinen Gerem, şunları söyledi:

"Bildiğiniz gibi Bakanlar Kurulu dün Şanlıurfa'da toplandı. Bu bizim için ayrı bir gurur oldu. Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, ekmeğini Suriyeli kardeşlerimizle paylaşan illerin yükünü hafifletmek için bu illere katkı yapılacağını beyan etti. Bizim için sevindirici bir gelişmedir. Şanlıurfa'nın bu ağır yükünün paylaşılması gerekiyor. Kentimizdeki Suriyeli gençleri meslek kurslarına yönlendirmemiz gerekiyor. Bu vesileyle onların ekonomiye katkı sunmasını sağlayabiliriz."

Eyyübiye Belediye Başkan Vekili İlhami Günbeyi de savaş mağduru aileler için düzenledikleri yardım kampanyalarını anlattı.

Konuşmaların ardından içinde çocuk arabası, battaniye, oyuncak, çocuk bezi ve gıda malzemeleri bulunan 4 tırdan 3'ü Suriye'nin Azez kentine diğeri ise Diyarbakır ve Şırnak'a uğurlandı.