Gökçek'in yüzünü Osmanlıspor güldürdü
Erdoğan'dan İstanbul itirafı: Biz bu şehre ihanet ettik
Kapıya kurduğu düzenekle annesine kendisini öldürttü

Terör Örgütüne Yönelik Operasyonlar

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde terör örgütü mensuplarına ait çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi, Mardin'in Nusaybin ilçesinde ise teröristlerden temizlenen evlere stoklanmış yiyecek malzemesi bulundu

Terör Örgütüne Yönelik Operasyonlar
A+ A-

ANKARA (AA) - Terör örgütü PKK'ya yönelik Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde düzenlenen operasyonda, terör örgütü mensuplarına ait çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi. Mardin'in Nusaybin ilçesinde ise teröristlerce kullanılan evlerde stoklanmış bol miktarda yiyecek bulundu.

Güvenlik kaynaklarından edinilen bilgiye göre, terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonun sürdüğü Yüksekova'da teröristlere ait çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi. Güvenlik güçleri, teröristlerce kullanılan telsizlere el koydu.

Güvenlik güçleriyle çatışan teröristlerin kaçarken bazı binaları ateşe verdiği ilçede, teröristlerce tuzaklanan çok sayıda el yapımı patlayıcı bulunarak imha edildi.

Nusaybin'de ise teröristlerce kullanılan evlerde stoklanmış bol miktarda yiyecek ile ilçede teröristlerce tuzaklanmış çok sayıda el yapımı patlayıcı bulundu.

Güvenlik kaynakları, her iki ilçede terör örgütü mensuplarınca kurulan barikatların kaldırılması ve hendeklerin kapatılmasına yönelik çalışmaların sürdüğünü bildirdi.