Genel müdür yardımcısı otelde ölü bulundu !
Bakan Soylu'dan çok sert ''yolsuzluk'' açıklaması !
Deniz Baykal'ın durumuyla ilgili yeni açıklama !

Teski Genel Müdürü Başa, Hayrabolu Yağmur Suyu İnşaatı Çalışmalarını İnceledi

TEKİRDAĞ (İHA) – Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi (TESKİ) Genel Müdürü Dr. Şafak Başa, Hayrabolu ilçesi Kısmi Yağmur Suyu İnşaatı çalışmalarını...

Teski Genel Müdürü Başa, Hayrabolu Yağmur Suyu İnşaatı Çalışmalarını İnceledi
A+ A-

TEKİRDAĞ (İHA) – Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi (TESKİ) Genel Müdürü Dr. Şafak Başa, Hayrabolu ilçesi Kısmi Yağmur Suyu İnşaatı çalışmalarını inceledi.

Geçtiğimiz günlerde temeli atılan ve çalışmalarında neredeyse sona gelinen Hayrabolu ilçesi Kısmi Yağmur Suyu İnşaatı incelemelerinde Başa'ya, Genel Müdür Yardımcıları İ. Feyzi Ünal ve A. Soner Ergin eşlik etti. Ziyarette, çalışmaların tamamlanan yerleri ve deşarj noktaları incelendi.

Bin 430 metrelik yağmur suyu hattının mazgallar hariç tamamlandığı, en yakın zamanda da mazgalların imal edilerek işin tamamlanacağı ve bu çalışmanın Hayrabolu ilçesine TESKİ tarafından kazandırılacağı bildirildi. Projeyle birlikte, yağışlı havalarda sel baskınlarından dolayı meydana gelen mal ve can kaybı oluşmasının engellenmiş olacağı belirtildi.

Yağmur suyunun ayrı hatlar üzerinden deşarj edilmesinin en büyük avantajının da kanalizasyon hattı ile birlikte atık su arıtma tesisine iletilmemesi olacağı kaydedildi. Bu sayede atık su arıtma tesisine fazla yük binmeyeceği ve zaten doğal olan yağmur suyunun da yağmur suyu hatları sayesinde doğaya deşarj edileceği aktarıldı.