Meral Akşener'den HDP hamlesi !
İzmir'de şoke eden olay: Bebeğin idrarında uyuşturucu çıktı
Erdoğan talimatı verdi A'dan Z'ye denetim başlıyor

Tezhip Sergisi Büyük Beğeni Topladı

Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü'nün düzenlediği Tezhip Sergisi'nin açılışına katıldı.

Tezhip Sergisi Büyük Beğeni Topladı
A+ A-

Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü'nün düzenlediği Tezhip Sergisi'nin açılışına katıldı. El emeği birbirinden değerli eserlerden dolayı kurs eğitmeni Zuhal Dindar ve kursiyerleri kutlayan Başkan Şirin, tüm ekibe başarılarının devamını diledi.

Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü'nün Öğretmenevi'nde düzenlediği Tezhip Sergisi'nin açılışını gerçekleştirdi. Sergiye Başkan Şirin'in yanı sıra İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ölmez, İlçe Halk Eğitim Müdürü Hayrettin Uslu ile çok sayıda davetli, kursiyer ve aileleri katıldı.

Sergide emeği geçen başta Türkiye çapındaki ödülleri ile tanınan kurs eğitmeni Zuhal Dindar olmak üzere tüm kursiyerleri kutlayan Başkan Şirin, "İlçemizde kültür ve sanat anlamındaki gelişimden dolayı memnunuz. Bugün de bu çerçevedeki güzel örneklerden biri olan serginin açılışını yapmaktan mutluluk duyduk. Görüyoruz ki hepsi el emeği, hepsi sabrın hepsi heyecanın ürünü olan eserler ortaya çıkmış. Gelişen makineleşmeye karşın elbette el sanatları her daim gözde konumda olacaktır. Bu anlamda tezhip sanatını yaşatan, gelecek nesillere aktarma gayretlerinden dolayı da ayrıca teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Açılışın ardından Başkan Şirin eserleri tek tek inceleyerek, eser sahiplerinden bilgi aldı.