Toyota, Yeni Proace Van'ı Birmingham'da Dünyaya Tanıtacak

Toyota, Yeni Proace Van'ı Birmingham'da Dünyaya Tanıtacak

İSTANBUL (AA) - Yeni Toyota PROACE VAN'ın dünya lansmanı, Birmingham Ticari Araç Fuarı'nda gerçekleştirilecek.Toyota açıklamasına göre, Toyota'nın ürüm...

İSTANBUL (AA) - Yeni Toyota PROACE VAN'ın dünya lansmanı, Birmingham Ticari Araç Fuarı'nda gerçekleştirilecek.

Toyota açıklamasına göre, Toyota'nın ürüm gamına katılacak olan yeni PROACE VAN, hafif ticari araç pazarına yeni bir soluk getirmeye hazırlanıyor. Yeni PROACE VAN'ın dünya lansmanı, 26-28 Nisan tarihleri arasında Birmingham Ticari Araç Fuarı'nda yapılacak.

Bu yıl Avrupa'da 2,2 milyon adet olması beklenen hafif ticari araç pazarında, PROACE VAN'ın özellikleri ve geniş ürün yelpazesiyle önemli bir pay alması hedefleniyor.

Panelvan ve Kombi Van gövde tipi seçenekleriyle sunulacak PROACE, 2,9 ve 3,2 metre dingil mesafelerine sahip bulunuyor. Kompakt, orta ve uzun olmak üzere 3 farklı boy seçeneği olup aracın uzunluğu 4,6 metre ile 5,3 metre arasında değişebiliyor. PROACE'in 4,6 metrelik versiyonu kompakt sınıfta olmasına rağmen sunduğu yükleme kapasitesi ile orta sınıf seviyesinde performans sağlıyor.

PROACE'in farklı ve pratik özellikleri arasında, otomatik açılan sağ ve sol sürgülü kapıları, otomatik şanzıman, önde üçlü koltuk konfigürasyonu, ön yolcu koltuğunun katlanmasıyla maksimum yükleme uzunluğunu ve kapasitesini daha da artıran yeni Smart Cargo sistemi yer alıyor.

95 HP'den 180 HP'ye kadar 5 farklı dizel motor ve manuel, multimode ile otomatik şanzıman seçenekleri sunulan PROACE'de motor seçenekleri arasında 1,6 litre ve 2,0 litre dizel üniteler yer alıyor. PROACE Stop & Start sistemleriyle birlikte sınıfının en iyi karbondioksit emisyon değerlerini hedefliyor.

Güvenlik özellikleriyle Euro NCAP çarpışma testinden 5 yıldız almayı başaran PROACE, Türkiye'de yılın son çeyreğinden itibaren satışa sunulacak.