Tsk: "Hani’deki Saldırıda 1 Asker Şehit Oldu"

Genelkurmay Başkanlığı, Diyarbakır'ın Hani ilçesinde jandarma komutanlığı önünde teröristlerce bomba yüklü aracın patlatılması sonucu yaralanan...

Tsk: "Hani’deki Saldırıda 1 Asker Şehit Oldu"
A+ A-

Genelkurmay Başkanlığı, Diyarbakır'ın Hani ilçesinde jandarma komutanlığı önünde teröristlerce bomba yüklü aracın patlatılması sonucu yaralanan bir askerin, Diyarbakır Asker Hastanesi'nde şehit olduğunu açıkladı.

Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada, "11 Nisan 2016 Pazartesi günü Diyarbakır-Hani İlçe Jandarma Komutanlığı nizamiyesi önünde bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce patlayıcı madde yüklü bir aracın patlatılması sonucunda yaralanan ve tedavisine Diyarbakır Asker Hastanesinde devam edilen kahraman bir silah arkadaşımız, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak 12 Nisan 2016 Salı günü saat 08.05'te şehit olmuştur.

Kahraman şehidimize Allah'tan rahmet, değerli ailesine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır temenni ediyoruz" denildi.

Öte yandan, Diyarbakır'ın Hani ilçesinde jandarma komutanlığı önünde teröristlerce bomba yüklü aracın patlatılması sonucu bir askerin daha şehit olmasıyla şehit sayısı 2'ye yükselirken, saldırıda yaralanan 38 asker, 6 asker yakını ve 2 vatandaşın tedavilerinin sürdüğü öğrenildi.