Para yoksa deniz de yok!
Emniyet'te gece yarısı atamaları
Memurlara enflasyon üstünde zam ve yan imkanlar geliyor

TSK'dan açıklama: 2 kişi şehit

Türk Silahlı Kuvvetleri Fırat Kalkanı operasyonu hakkında açıklama yaptı.

A+ A-

Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında, Karadağ bölgesinde,  muhalif unsurlardan oluşan Özel Görev Kuvvet Grubu tarafından, karadan sağlanan  ateş desteğiyle 6 meskun mahalde daha kontrol sağlandı. 
 
Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından, DEAŞ başta olmak üzere terör  örgütlerinin yarattığı tehdidi bertaraf ederek hudut güvenliğini artırmak ve  Koalisyon Güçlerine destek vermek amacıyla 24 Ağustos'ta başlatılan Fırat Kalkanı  Harekatı sürdürülüyor.
 
Türk Silahlı Kuvvetlerinden yapılan bilgilendirmeye göre, Karadağ  (Rai) bölgesinde, muhalif unsurlardan oluşan Özel Görev Kuvvet Grubu tarafından,  karadan sağlanan ateş desteğiyle Hacı Küşah, Halise Şakira, Halise, Talca  Şarkiyah, Hacar Abyad ve Eş Şuayb'da büyük ölçüde kontrol sağlandı. Söz konusu  yerlerde kontrolün tam olarak sağlanması için mayın ve el yapımı patlayıcı  temizliği faaliyetlerine devam ediliyor.
 
Muhalif unsurlarca harekatın başlangıcından bu yana 195 meskun mahalde  kontrol sağlandı.

2 muhalif şehit oldu
 
Sinekli bölgesinde mayın-el yapımı patlayıcı infilak etmesi sonucu 2  muhalif şehit oldu, 1 muhalif yaralandı. Destek sağlayan unsurlarda ölen ya da  yaralanan olmadı.
 
Hedef tespit vasıtalarıyla belirlenen 24 DEAŞ hedefine atış yapılarak  teröristlerce kullanılan barınak, savunma mevzileri, komuta kontrol tesisleri,  silah ve araçları etkisiz hale getirildi.
 
Hava Kuvvetlerine ait uçaklar tarafından, hava harekatı  gerçekleştirilmedi. Ani çıkacak hedefler için uçaklar hazır halde bekletildi.  Koalisyon güçleri tarafından da hava harekatı icra edilmedi.
 
DEAŞ terör örgütünden temizlenen bölgelerde muhaliflere destek  sağlayan patlayıcı madde tespit ve imha timleri, harekatın başından bugüne kadar,  çoğu tuzaklanmış 36 mayın ve bin 506 el yapımı patlayıcıyı kontrollü olarak  etkisiz hale getirdi.
 
Suriye sınır hattında insansız hava araçlarıyla kesintisiz keşif ve  gözetleme faaliyetine devam ediliyor.

AFAD ve Kızılay ekiplerinin Özgür Suriye Ordusu personeli ve sivillere  yönelik lojistik faaliyetleri de kesintisiz olarak sürdürülüyor.

AA