Bakan Soylu'dan çok sert ''yolsuzluk'' açıklaması !
Deniz Baykal'ın durumuyla ilgili yeni açıklama !
Aydın'daki vahşette şok gerçek ortaya çıktı

Tskb, Bu Yıl Da Düşük Karbon Kahramanı Ödülü’nün Sahibi Oldu

TSKB Genel Müdür Yardımcısı Börü:- "Sürdürülebilir yatırımlara verdiğimiz destek her yıl katlanarak büyüyor ve şu an portföyümüzün yüzde 50’sine ulaşmış durumda"

Tskb, Bu Yıl Da Düşük Karbon Kahramanı Ödülü’nün Sahibi Oldu
A+ A-

İSTANBUL (AA) - Türkiye Sınai Kalkınma Bankası, Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneğince (SÜT-D) 3. İstanbul Karbon Zirvesi kapsamında verilen Düşük Karbon Kahramanı (Low Carbon Hero) Ödülüne bu yıl da layık görüldü.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, SÜT-D tarafından düzenlenen Düşük Karbon Kahramanı Ödülleri (Low Carbon Heroes) sahiplerini buldu.

Karbon konusuna öncelik veren, tüm üretim, tüketim ve iş süreçlerine karbonu entegre ederek bu konuda olumlu çıktılar alan firmaların ödüllendirildiği Düşük Karbon Kahramanı Ödülleri’nde TSKB, karbon konusunu her yönüyle yöneterek ödülü üst üste ikinci kez aldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen TSKB Genel Müdür Yardımcısı Ece Börü, iki yıl üst üste Düşük Karbon Kahramanı ödülüne layık görülmelerinden büyük mutluluk duyduklarını belirtti.

Börü, "Türkiye’nin ilk karbon-nötr bankası olarak, Türk özel sektörünün düşük karbonlu ve daha verimli bir üretim düzeyine geçmesi en önemli önceliklerimiz arasında yer alıyor. Geleceğe yatırım yaptığımız Karbon-Nötr Bankacılık Projesi ile kendi faaliyetlerimizden kaynaklanan çevresel etkileri azaltmayı, paydaşlarımızda ve toplumun farklı kesimlerinde karbon duyarlılığını artırmayı, finans sektörünün dönüştürücü gücüyle düşük karbonlu bir geleceğe giden yolda öncü olmayı hedefliyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Karbon-Nötr Bankacılık Projesini uygulamaya başladıkları 2008 yılından bu yana karbon emisyonlarını yüzde 40 azalttıklarını ifade eden Börü, sadece banka içi uygulamalarda değil, kredilendirme faaliyetlerinde de karbon konusunu merkezde tuttuklarını ifade etti.

Börü, şunları kaydetti:
"Sürdürülebilir yatırımlara verdiğimiz destek her yıl katlanarak büyüyor ve şu an portföyümüzün yüzde 50’sine ulaşmış durumda. Bu yatırımlarla Türkiye’de yıllık karbondioksit salımının 8,3 milyon ton azalmasına katkıda bulunuyoruz. Karbon yönetiminin 360 derece ele alınması gerektiğine inandığımız için iç çevresel etkilerimiz ve finansman hizmetlerimize ek olarak, danışmanlık çalışmalarımız ve sosyal sorumluluk projelerimizde de karbona öncelik veriyoruz.

Bu kapsamda paydaşlarımızın yıllık karbon ayak izini silerek onlara sürdürülebilir bir gelecek hediyesi sunmak, İKSV kapsamında sponsor olduğumuz konserin karbon ayak izini silerek ilk sıfır karbon konsere imza atmak gibi paydaşlarımızı motive eden öncü uygulamalarımızla da ayrıca gurur duyuyoruz.”