Erdoğan'dan 3 belediye başkanına: Sonucu ağır olur
Ağabeylerinin eve kilitlediği kız, sevgilisine kaçarken pencereden düştü
Genel müdür yardımcısı otelde ölü bulundu !

Tunaboylu: Okullarda Forma Uygulaması Herkesi Memnun Ediyor

OKUL Kıyafetleri Üreticileri ve Satıcıları Federasyonu Başkanı Ünal Tunaboylu, 2013 yılında okullarda serbest kıyafet giyme yönetmeliğinin kaldırılmasının...

Tunaboylu: Okullarda Forma Uygulaması Herkesi Memnun Ediyor
A+ A-

OKUL Kıyafetleri Üreticileri ve Satıcıları Federasyonu Başkanı Ünal Tunaboylu, 2013 yılında okullarda serbest kıyafet giyme yönetmeliğinin kaldırılmasının velileri ve eğitimcileri memnun ettiğini söyledi.

Ülkede okul kıyafeti üreticiliği ve satıcılığı yapan işadamları sektörün sorunlarını ve sektörde yaşanan gelişmeleri görüşmek için Gaziantep'te bir araya geldi. Sektörün geleceği ve sorunlarına ilişkin ülkenin farklı illerinden bir araya gelen üreticiler ve satıcılar, birbirlerinden fikir alışverişinde bulundu. Okul Kıyafetleri Üreticileri ve Satıcıları Federasyonu Başkanı Ünal Tunaboylu, 2013 yılında okullarda serbest kıyafet giymenin yasaklanmasının velileri ve eğitimcileri memnun ettiğini kaydetti. Velilerin ve eğitimcilerin öğrencilerin okul forması giymesini istediğini belirten Tunaboylu, lise öğrencilerinin büyük çoğunluğunun okul forması giymek istemediğini kaydederek, şunları dedi:

"2012 yılının sonunda bir serbestliğe geçilmişti. 2013 yılında bu serbestlik hükümet tarafından geri alındı. Okul kıyafeti giyilmesi konusu şu an Nabi Avcı bakanlığındaki yönetmelikle uygulanmaktadır. Özellikle lise öğrencilerin okul kıyafeti giymesinde eksiklikler olduğunu görüyoruz. Okul kıyafetleri konusunda aslında bu yönetmelik ve yapılması gerekenler ortada. Hükümetin okul kıyafeti serbestliğini geri almasının sebebi, Türkiye'nin çeşitli illerinde yaptırdığı anketlerdir. Bu anketler de ortaya çıktı ki yüzde 80 üzerinde veliler, yüzde 80'e yakın eğitimciler, yüzde 50 civarında, hatta yüzde 50'nin de üzerinde öğrenciler, herkes okul kıyafeti giymek istiyor. Bu da öğrencilerin de velilerin de okul kıyafetini istediğini, eğitimcilerinde desteklediğini gösteriyor."

FOTOĞRAFLI