Beşiktaş - Başakşehir: 1-1
Melih Gökçek istifa edeceği tarihi açıkladı !
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe istifa etti !

Tunceli Ovacık'taki patlama anı kamerada !

Tunceli'nin Ovacık ilçesi adliye lojmanları yakınlarında bombalı araçla düzenlenen saldırı kameralara böyle yansıdı.

Tunceli Ovacık'taki patlama anı kamerada !
A+ A-

Tunceli’nin Ovacık İlçesi girişindeki Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan adliye lojmanları önünde teröristler bugün saat 13.30 sıralarında bomba yüklü aracı infilak ettirdi. Patlamada ilk bilgilere göre, lojmanların önündeki zırhlı polis noktasında bulunan 2 polis, adliye lojmanlarında bir savcının eşi ile çevre binalar ve yoldan geçen 6 sivil vatandaş olmak üzere toplam 9 kişi yaralandı.

PKK’lıların adliye lojmanlarına yönelik bomba yüklü araçla düzenlediği saldırının ayrıntıları ortaya çıktı. Güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde, bir araçla lojmanların önüne gelen 1 PKK’lı terörist, park ettiği araçtan inip uzaklaştı. PKK’lı araçtan inip uzaklaşmasının hemen ardından karayolunda bir taksi seyir halindeyken, bomba yüklü aracı uzaktan kumanda ile infilak ettirdiği ortaya çıktı. Görüntülerde şiddetli patlamadan sonra alev ve dumanların yükseldiği görüldü.

VALİLİK: 9 VATANDAŞ YARALANDI

Tunceli Valiliği, Ovacık İlçesi’nde PKK’lıların adliye lojmanlarına bomba yüklü araç saldırı düzenlediğini ve saldırıda 9 sivil vatandaşın yaralandığını açıkladı. Açıklamada, "13.06.2016 günü saat 13.30 sıralarında BTÖ mensuplarınca gasp edildiği değerlendirilen araçla; Ovacık ilçemizde bulunan adliye lojmanlarına yönelik bombalı araç saldırısı düzenlenmiştir. Saldırıda 9 vatandaşımız hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralanmıştır. 6 vatandaşımız Ovacık İlçe Hastanesi’nde ayakta tedavi edilirken, hayati riski bulunmayan 3 vatandaşımız ise müşahade altına alınarak tedavilerinin yapılması için Tunceli Devlet Hastanesi’ne ambulanslarla sevk edilmiştir. Güvenlik güçlerimiz; bölge halkımızın da desteği ile huzur ve güvenliği sağlamak maksadıyla çalışmalarına aralıksız devam etmektedir" denildi.

POLİSLERİ ZIRHLI KULÜBE KURTARDI

Ovacık’ta PKK’lıların bomba yüklü araçla adliye lojmanlarına düzenlediği saldırıda, lojmanın güvenliğini sağlayan kulübede görev yapan polis memurlarını kulübenin zırhlı olmasının kurtardığı belirtildi. Şiddetli patlamada lojmanlar ile çevre binalar hasar görürken, zırhı kulübe içinde bulunan 2 polis memurunun saldırıyı hafif sıyrıklarla atlattığı öğrenildi. Saldırıda lojmanda bulunan bir savcının eşi ile 5 sivil vatandaş Ovacık Devlet Hastanesi’nde ayakta tedavi edildikten sonra taburcu edildi.

Saldırıda yaralanan 3 sivil vatandaş ise ambulanslarla götürüldüğü Tunceli Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Tedavi altında bulunan yaralıların hayati tehlikesinin bulunmadığı belirtildi.

OPERASYON BAŞLATILDI

Ovacık’ta bomba yüklü aracı adliye lojmanları önüne getirip, park ettikten sonra uzaktan kumanda ile patlatıp kaçan PKK’lı teröristi yakalamak için ilçede geniş çaplı operasyon başlatıldı. İlçeye sevk edilen güvenlik güçlerinin de katılımıyla, operasyon ilçe merkezi ve kırsal alanda yoğunlaştırıldı.

SAVCI ŞEHİT EDİLMİŞTİ

Bugün bomba yüklü araçla saldırı düzenlenen adliye lojmanlarında 19 Eylül 2012 günü Ovacık Cumhuriyet Savcısı Murat Uzun, lojmanlardaki evin girdiği sırada PKK’lıların silahlı saldırısında şehit edilmişti.