Kritik MGK sona erdi ! Neler konuşuldu ?
Kadir Topbaş istifa etti !
Miss Turkey birincisi Itır Esen'in tacı geri alındı

Tunceli'de 15 terörist öldürüldü

Tunceli kırsalında düzenlenen hava operasyonunda 15 terörist öldürüldü.

Tunceli'de 15 terörist öldürüldü
A+ A-

İçişleri Bakanlığı Basın Merkezi'nden yapılan açıklamada Pülümür ilçesi Kızılmescit mevkisinde düzenlenen harekat sonucu 15 teröristin etkisiz hale getirildiği belirtildi.

Askeri kaynaklardan alınan bilgilere göre, 3 Kasım 2016 tarihinde 16.50 ile 17.07 saatleri arasında Tunceli Pülümür kırsalına, alınan anlık bir istihbaratın değerlendirilmesi sonucu Türk Hava Kuvvetleri’ne ait savaş uçakları ile hava harekatı düzenlendi, bölgede tespit edilen üç hedef imha edildi. Görevlerini başarıyla icra eden savaş uçakları emniyetle üslerine döndü.

Tunceli kırsalında icra edilen hava harekatında, bölgede tespit edilen silah mevzileri ve altı dinamik hedef imha edildi. 

Askeri kaynaklardan alınan bilgilere göre, 3 Kasım 2016 tarihinde 20.07 ile 21.01 saatleri arasında Tunceli kırsalına, alınan anlık bir istihbaratın değerlendirilmesi sonucu Türk Hava Kuvvetleri’ne ait savaş uçakları ile hava harekatı düzenlendi, bölgede tespit edilen silah mevzileri ve altı dinamik hedef imha edildi. Görevlerini başarıyla icra eden savaş uçakları emniyetle üslerine döndü. 

15 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Askeri kaynaklardan gelen bilgilere göre, Tunceli'nin Pülümür ilçesi Kızılmescit mevkisinde gerçekleştirilen  hava harekatı sonucunda 15 terörist etkisiz hale getirildi.

İHA