TÜPRAŞ'taki patlamada ''drone ile saldırı'' iddiası!

Batman'da Türkiye Petrol Rafinerileri Anonim Şirketi'nin yağ ünitesi çatısında patlama meydana geldi. Patlamada ölen ya da yaralanan olmadığı belirtildi.

TÜPRAŞ'taki patlamada ''drone ile saldırı'' iddiası!
A+ A-

Batman'da Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş'nin yağ ünitesi çatısında bilinmeyen bir nedenle patlama meydana geldi. Patlamada ölen ya da yaralanan olmadı.

TÜPRAŞ Batman Rafinerisi'nde patlama meydana geldi. Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş'niniçerisindeki kızgın yağ ünitesi çatısında meydana gelen patlamada ölen ve yaralanan olmadığı öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre, Yavuz Selim Mahallesi'ndeki TÜPRAŞ içerisindeki kızgın yağ ünitesi çatısında henüz belirlenemeyen bir nedenle patlama meydana geldi.

ÇOK SAYIDA EKİP SEVK EDİLDİ

Durumun bildirilmesi üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye ve 112 Acil Sağlık ekibi ile polis sevk edildi. Ölen ya da yaralanan kimsenin olmadığı patlamanın nedeni araştırılıyor.

Ölen ya da yaralanan kimsenin olmadığı patlamanın nedeni araştırılırken drone ile saldırı olduğu iddia ediliyor.

"TÜPRAŞ İÇİNDE BÜYÜK BİR TELAŞ VARDI"

İLKHA'dan Mehmet Sait Çelik'in aktardığına göre, patlama sonrası Cudi Mahalle sakinlerinden Yusuf Aziz yaptığı açıklamada, "Evdeyken büyük bir patlama sesi duyduk. Patlama sesiyle korku dolu anlar yaşadık. Evimiz TÜPRAŞ yanında bulunduğu için patlama şiddetini en çok biz hissettik. Hemen balkondan sesin geldiği yöne baktık. TÜPRAŞ'ın içinde büyük bir telaş vardı. Olay yerine itfaiyelerin gittiğini gördük patlama sonrası herhangi bir yangın olmadığı için geri döndüler" ifadelerini kullandı.