Turistik Doğu Ekspresi'nde bilet fiyatı da belli oldu

Son yıllarda popüler olan Doğu Ekspresi seferilerine yenisi ekleniyor. ''Turistik Doğu Ekspresi'' adı altında ilk sefer 29 Mayıs'ta yapılacak. Bilet fiyatının ise 400 TL civarında olması bekleniyor.

A+ A-

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan , Turistik Doğu Ekspresi'nin 29 Mayıs'ta saat 20.00'de Ankara'dan Kars'a hareket edeceğini söyledi.

Turhan'ın verdiği bilgiye göre Turistik Doğu Ekspresi, 120 kişi kapasiteli olacak. Tamamı yataklı vagondan oluşacak tren, Ankara-Kars parkurunu 27 saatte tamamlayacak. Tren, Ankara-Kars seferi sırasında Erzincan'ın Kemaliye ve Erzurum, dönüşte Sivas'ın Divriği ve Bostankaya istasyonlarında uzun süreli duracak.

BİLET FİYATI NE KADAR OLACAK?

Habertürk'ten Olcay Aydilek'in haberine göre, TCDD Taşımacılık, yeni trenin turistik ve sadece yataklı vagondan oluşması nedeniyle alternatifli hesaplamalar yaptı. Bu hesaplamada, maliyetler de dikkate alındı. 800 TL'ye kadar çıkan fiyatlar gündeme geldi.

Ulaştırma Bakanlığı, yeni tren için "makul" sayılabilecek bir fiyat düzeyi üzerinde duruyor. Buna göre öngörülen tutar 400 TL. Kaynaklar, "Bu tutarın biraz altında ya da üstünde olabilir. Bu düzeylerde olacak" dedi. Kaynaklar, bilet fiyatının çok kısa süre içinde açıklanacağını kaydetti.