Bakan açıkladı: Köprü'den çift yönlü ücret mi alınacak?
Suudi sözde din adamı: ''Tecavüzün sorumlusu kadınlardır''
AK Parti'de sıra Bakanlara mı geliyor ?

Türk Polis Teşkilatı'nın 171'inci Kuruluş Yıl Dönümü

Teşkilatın kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Taksim Cumhuriyet Anıtı'nda düzenlenen törene İstanbul Emniyet Müdürü Çalışkan, şube müdürleri, emniyet mensupları, polis okulu öğrencileri ve gaziler katıldı

Türk Polis Teşkilatı'nın 171'inci Kuruluş Yıl Dönümü
A+ A-

İSTANBUL (AA) - Türk Polis Teşkilatı'nın 171'inci kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Taksim Cumhuriyet Anıtı'nda tören düzenlendi.

Tören, İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan'ın, Cumhuriyet Anıtı'na çelenk koymasıyla başladı. İstiklal Marşı'nın okunması ve şehitler için yapılan saygı duruşunun ardından Çalışkan, anıt özel defterini imzaladı.

Çalışkan, tören defterine şunları yazdı:

"Polisimiz, cumhuriyetimizi, laik ve demokratik devlet yapımızı, koruma-kollama yönündeki kararlığından asla vazgeçmeyecektir. İlkelerinin ışığında halkımıza kaliteli hizmet verme yarışına hiç durmadan devam edeceğine, teşkilatım adına bir kez daha ifade ederek, aziz hatıran önünde saygıyla eğiliyoruz. Bütün bu teşkilata hizmeti geçmiş bütün mensuplarımızı minnetle saygıyla anıyorum. Şehitlerimizi rahmetle anıyorum."

Törene şube müdürleri, emniyet mensupları, polis okulu öğrencileri ile gaziler katıldı.

- 100 yeni motosiklet ve 27 araç hizmete girdi

Törenin ardından Emniyet Müdürü Çalışkan ve beraberindekiler, İstanbul Emniyet Müdürlüğü bünyesine yeni katılan 100 yeni motosiklet ve 27 aracı, kurdele keserek hizmete soktu.

Kurdele kesilmesinin ardından yeni hizmet araçları siren çalarak, İstiklal Caddesi'nden görev alanlarına dağıldı.