Yeni yılda memurun fazla mesai ücetine zam
Niğde Belediye Başkanı istifa etti
ABD'den vize krizi için Türkiye'ye 4 şart

Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 171. Yılı

Cumhurbaşkanı Erdoğan:- "Kamu düzeninin korunması, asayişin sağlanması, suçu önleyici tedbirlerin alınması, faillerin adalete teslim edilmesi gibi görevlerinde vatandaşlarımızla omuz omuza hizmet veren Emniyet güçlerimiz, ülkemizin ve milletimizin güvenli

Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 171. Yılı
A+ A-

ANKARA (AA) - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Kamu düzeninin korunması, asayişin sağlanması, suçu önleyici tedbirlerin alınması, faillerin adalete teslim edilmesi gibi görevlerinde vatandaşlarımızla omuz omuza hizmet veren Emniyet güçlerimiz, ülkemizin ve milletimizin güvenliği için kendi canlarını ortaya koymaktadır." ifadesini kullandı.

Erdoğan, Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 171. yılı münasebetiyle Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz’e gönderdiği mesajda, Türk Polis Teşkilatının, ülkedeki, huzur, güven ve istikrar ortamının korunmasındaki en büyük güvence olduğunu belirtti.

Emniyet güçlerinin, anayasa ve yasalara sadakatle, hukuka bağlılıktan ayrılmadan, üstün bir vazife anlayışıyla, vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması, huzur ve refah içinde yaşaması için gece-gündüz fedakarca çalıştıklarına dikkati çeken Erdoğan, şöyle devam etti:

"Kamu düzeninin korunması, asayişin sağlanması, suçu önleyici tedbirlerin alınması, faillerin adalete teslim edilmesi gibi görevlerinde vatandaşlarımızla omuz omuza hizmet veren Emniyet güçlerimiz, ülkemizin ve milletimizin güvenliği için kendi canlarını ortaya koymaktadır."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 171 yıllık bilgi ve deneyimiyle büyük başarılara imza atan Polis Teşkilatının, son yıllarda hayata geçirdiği birçok düzenlemeyle vatandaşların korkmadan başvurabileceği bir şefkat kapısı haline geldiğine işaret ederek, şunları kaydetti:

"Emniyet güçlerimizin haklarının iyileştirilmesi, terörle mücadeledeki ihtiyaçlarının giderilmesi, teknolojik altyapının güçlendirilmesi gibi, Polis Teşkilatımızı daha ileriye taşıyacak olan her çalışmayı desteklemeye devam edeceğiz. Bu vesileyle, görevleri başında şehit düşen kahraman polislerimize bir kez daha Allah'tan rahmet diliyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Aziz milletimiz için iftihar kaynağı olan Türk Polis Teşkilatımızın 171. Kuruluş yıl dönümünü tebrik ediyor, tüm Emniyet mensuplarımıza başarılar diliyor, kendilerini en kalbi duygularımla selamlıyorum."