Turkcell, Bölgesinde 100 Milyon Abone Hedefliyor

Turkcell Genel Müdürü Terzioğlu:- "Şu anda bölgemizde toplam 72 milyon olan abone sayımızı 100 milyona yükseltmeyi hedefliyoruz"- "Coğrafi ve kültürel yakınlığın olduğu tüm ülkelerdeki fırsatları değerlendireceğiz. Odağımızda bölgesel büyüme, hedefimizde

Turkcell, Bölgesinde 100 Milyon Abone Hedefliyor
Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

İSTANBUL (AA) - Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, bölgede toplam 72 milyon olan abone sayılarını 100 milyona yükseltmeyi hedeflediklerini belirtti.

Turkcell açıklamasına göre Terzioğlu, Barcelona'da düzenlenen ve mobil dünyanın en önemli buluşma noktası olan GSMA Dünya Mobil Kongresi'nin 3. gününde açılış konuşmasını gerçekleştirdi.

Terzioğlu, Turkcell'in bölgesindeki en aktif oyunculardan biri olduğunu vurgulayarak, "Şu anda bölgemizde toplam 72 milyon olan abone sayımızı 100 milyona yükseltmeyi hedefliyoruz. Coğrafi ve kültürel yakınlığın olduğu tüm ülkelerdeki fırsatları değerlendireceğiz. Odağımızda bölgesel büyüme, hedefimizde küresel marka yaratmak var" değerlendirmesinde bulundu.

Hedeflerine ulaşmak için bölgesel büyümenin önemli olduğuna dikkati çeken Terzioğlu, Turkcell'in başarılı ürün ve servislerinden örnekler vererek, şunları kaydetti:

"Turkcell Müzik'te yıllık 200 milyon olan dinleme sayısı, 2018 sonunda 4 kat artışla yaklaşık 800 milyona ulaşacak. Küresel marka olma yolunda sağlam adımlarla ilerleyen BİP de dünya genelinde 189 ülkede kullanılıyor ve yaklaşık 6,5 milyon indirme sayısına ulaştı. Yakın zamanda uygulama üzerinden her yöne sabit ve her yöne mobil numaraları da arama imkanı sunacağız. BİP'i muadilleri arasında bambaşka bir konuma taşıyacak yeni özelliklerini de yakın zamanda lanse edeceğiz.

Turkcell olarak bölgesel güç olma hedefimiz doğrultusunda şirket satın alma fırsatlarını yakından takip ediyoruz. Fintur'da Azerbaycan, Gürcistan, Moldova ve Kazakistan'da halihazırda azınlık payımız var. Eğer fırsat oluşursa değerlendirebileceğimiz bir proje olabilir. Her zaman Turkcell'i güçlendirecek stratejik opsiyonları değerlendireceğiz."


- "Başarı için müşterinin kalbine de dokunmalısınız"


Terzioğlu, katma değerli servisler için olmazsa olmaz bileşenin güçlü altyapı olduğunu vurguladı.

Turkcell'in bugün sadece bölgesinde değil Avrupa'da da en iyi şebeke altyapılarından birine sahip olduğunu dile getiren Terzioğlu, şu ifadeleri kullandı:

"Önümüzdeki dönemde mobilde 375 Mbps genişbant hızını sunacağız. İleride bunu 1000 Mbps seviyesine çıkaracağız. İyi bir altyapınızın olması tek başına yeterli değil. Başarı için müşterinin kalbine de dokunmalısınız. Bu altyapının üzerindeki servisleri nasıl çeşitlendirdiğiniz de en az iyi altyapı kadar önemli. Şu anda bölgesel bir aktör olan Turkcell'in hayali, global servisler yaratarak bu sayede yüz milyonlarca küresel kullanıcı ile bağlantı kurmak ve hedefimize ulaşmak.

Güçlü altyapı ve zengin içerikli servisleri bir arada sunarak müşterinin kalbini hedefliyoruz. Hepsini müşteriyle gerçek birer bağlantı kurmak için başarı öyküleri olarak konumlandırıyoruz. Asıl mesele insanlara gerçek bağlantıyı sunabilmek. Onların kalbine dokunan, duygularına dokunan gerçek bağlantıları sağlayabilmek çok önemli."

Terzioğlu, müşteri beklentilerinin sürekli değiştiğini, bu doğrultuda oyunun kurallarının da aynı sıklıkta değiştiğini aktararak, "Doğru bildiklerimizi ve güvendiğimiz deneyimlerimizi sürekli yeniden gözden geçirmek zorunda kalıyoruz. Etrafımızdaki değişimleri ve hareketleri gözlemliyoruz. Bu değişim sürecinden güçlenerek çıkacağız. Çünkü müşterimizi en iyi biz tanıyoruz. Biz bu dönüşümden nasıl güçlü çıkarız onun hesaplarını yapıyoruz. Önümüzdeki dönem için hayallerimiz var ve bu hayalleri nasıl hayata geçireceğimiz konusunda sürekli kafa yoruyoruz."

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News