Canlı yayında bomba iddia: İstifa etmeyeceğini Başbakan'a iletti
Meral Akşener'in partisine sürpriz isim
Kulislerde bomba iddia: Kabine değişiyor, erken seçim geliyor

Türkiye 2016 NAC Şampiyonası’nda rekor kırdı

Kıbrıs’ta düzenlenen 2016 NAC Dünya Vücut Geliştirme ve Fitness Şampiyonası’nda Türkiye takım halinde dünya şampiyonu oldu.

Türkiye 2016 NAC Şampiyonası’nda rekor kırdı
A+ A-

Dünyanın en büyük ‘Vücut Geliştirme ve Fitness Şampiyonaları’ndan biri kabul edilen NAC World Championship 2016 müsabakalarında Türkiye takım halinde dünya şampiyonu oldu.

23 ülkeden 218 sporcunun 4 Haziran Pazar günü kıyasıya mücadele ettiği yarışmada Türkiye’ye şampiyonluğu getiren dereceler 5 dünya şampiyonluğu, 4 dünya ikinciliği, 3 dünya üçüncülüğü, 2 dünya dördüncülüğü, 5 dünya beşinciliği, 4 dünya altıncılığı, 3 dünya yedinciliği, 2 dünya sekizinciliği ve 1 dünya dokuzunculuğu oldu.

2016 NAC Dünya Şampiyonası’nda yarışan Türkiye Vücut Geliştirme ve Fitness takımının sporcuları şampiyonadan 2 gün önce 1-2 Haziran tarihlerinde HARDLINE GOLDEN DUMBELL AWARDS Vücut Geliştirme Seçmeleri’nde belirlendi. GOLDEN DUMBELL AWARDS ile belirlenen sporcular 3-4 Haziran’da HARDLINE ana sponsorluğunda gerçekleşen 2016 NAC Dünya Vücut Geliştirme ve Fitness Şampiyonası’nda yarıştı. Takım halinde dünya şampiyonu olan Türkiye Vücut Geliştirme ve Fitness takımı 9 farklı dalda 30 derece elde ederek tarihi bir rekora imza attı.

“NAC, isteyenin değil hak edenin kazandığı zorlu bir devler arenasıdır” açıklamasını yapan NAC Türkiye Başkanı Murat Düzgören “Ev sahipliği yaptığımız 2016 dünya şampiyonasını aldığımız başarılı sonuçlar ile bitirmiş bulunmaktayız. Takımdaki tüm sporcularımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu. Bu yıl ilk kez bir Türk markası olarak NAC Dünya Vücut Geliştirme ve Fitness Şampiyonası’na ana sponsor olduklarını belirten HARDLINE Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Taşhan ise, “Türk sporcularının, desteklendiği takdirde en iyi yerlere gelebildiğini bir kez daha gösteren bu dereceler ve takım halinde şampiyonluk bizlere büyük mutluluk yaşattı.” dedi.

Türkiye ve KKTC’nin birlikte düzenlediği organizasyon Magosa Rauf Denktaş Kültür ve Kongre Merkezi’nde yapıldı. Dereceye giren sporcuların isimleri şöyle:

Men Body 1 kategorisinde Bilgehan Koç Dünya 2.si, Hasan Hakkı Telatar Dünya 8.si oldu.

Men Body 2 kategorisinde Ertuğ Evrekli Dünya Şampiyonu, Melih Emre Yıldız Dünya 6. sı

Men Body 3 kategorisinde Fatih Ceylan Dünya 3.sü, Furkan Memiş Dünya 4.sü

Men Body 4 kategorisinde Fahrettin Çoroğlu Dünya Şampiyonu, Doğan Can Dünya 2.si, Fahir Uygurtaş Dünya5.si, H.RehaReyhanoğlu Dünya 6.sı

Miss Body kategorisinde Pınar Çoban Dünya 4.sü

Junıors kategorisinde İbrahim Berat Ceylan Dünya Şampiyonu, Yusuf Elkin Dünya 5.Si, E.Selim Acar Dünya 6.sı, Burak Avcı Dünya 7.si

Master 1 Over 40 kategorisinde Ersoy Ayçelik Dünya 3.sü, Hasan Bozkurt Dünya 8.Si, Hakan İnan Dünya 9.su,

Master 2 Over 50 kategorisinde Faruk Arda Horhor Dünya Şampiyonu, Hasan Murat Adatepe Dünya 5.si

Figure kategorisinde Demet Karakaya Dünya 5.si, Özlem Temel Dünya 7.si

Athletic 1 kategorisinde Fatih Sıpka Dünya Şampiyonu, Efe Kurtyılmaz Dünya 5.si

Athletic 2 kategorisinde BoğaçŞıhoğlu Dünya 6.sı, Ahmet Keçeci Dünya 7.si

Men’sPhysique kategorisinde Yunus Emre Aşar Dünya 2.si, Onur Tarıcan Dünya 3.sü

Couples kategorisinde Merve Akkaya-Murat Özay Dünya 2.si