için kaldı

Türkiye beşik gibi! Bingöl 4,3'lük depremle sallandı

Türkiye beşik gibi! Bingöl 4,3'lük depremle sallandı
Güncelleme:

Bingöl'ün Karlıova ilçesinde saat 09.38'de 4,3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Paniğe neden olan depremde bazı evlerde çatlaklar meydana geldi.

Bingöl'ün Karlıova ilçesinde 4,3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. 

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nın (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat  09.38'de Karlıova ilçesinde 4,3 büyüklüğünde sarsıntı kaydedildi.

Yerin 7 kilometre derinliğinde meydana gelen deprem, ilçenin yanı sıra Bingöl merkez ile Batman, Siirt ve Tunceli'de de hissedildi.

BAZI EVLERDE ÇATLAKLAR OLUŞTU
Karlıova ilçesindeki bazı evlerde çatlaklar oluştu. Kısa süreli paniğe yol açan depremde can kaybı olmazken, evlerinde çatlaklar oluşanlar ise sokağa çıktı.

AFAD ekiplerinin çatlak oluşan evlerde inceleme yapacağı belirtildi.

TÜRKİYE- İRAN SINIRINDA DEPREM

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) verilerine göre, merkez üssü İran’ın Hoy kentinde saat 05.23’te Richter ölçeğine göre 4.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Yerin 7 kilometre derinliğinde gerçekleşen deprem Van’ın sınır ilçelerinde de hissedildi. Depremde ölü, yaralı ve hasar tespiti henüz belirlenemezken, Depremin merkez üssüne Türkiye’den en yakın yerleşim yerin Saray ilçesine bağlı Kapıköy olduğu tespit edildi.

Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü de depremin büyüklüğünü 4.9, derinliğini ise 5 kilometre olarak duyurdu.

KARADENİZ’DE 4.2 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM

Öte yandan, Van’da meydana gelen depremin ardından 05.31’de de Karadeniz’de Bartın’ın Amasra ilçesi açıklarında 4.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. AFAD’a göre deprem 12 kilometre derinlikte gerçekleşti.

Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü, Karadeniz’de meydana gelenÿdepremin büyüklüğünü 4.0, derinliğini 30 kilometre olarak açıkladı.

Seçiniz...