AK Parti Konya İl Başkanı ve yönetimi istifa etti !
Mersin'de polis servis aracına bombalı saldırı !
Kömür ocağında göçük: 6 işçi ölü

Türkiye'den Yemen'e Gönderilen Yardım Malzemeleri

Türkiye'nin çatışmalardan etkilenen halka gönderdiği gıda ve sağlık malzemeleri Aden kenti ve ilçelerinde ihtiyaç sahiplerine dağıtılıyor

Türkiye'den Yemen'e Gönderilen Yardım Malzemeleri
A+ A-

ADEN (AA) - Türkiye'nin ülkedeki çatışmalardan etkilenen halka destek için gönderdiği gıda, ilaç ve yardım malzemeleri Yemen'in Aden kentinde ihtiyaç sahiplerine dağıtılmaya başlandı.

Yardım dağıtım komisyonu sorumlusu Vaddah Seyf Muhsin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ülkesine sunduğu yardımlardan dolayı kardeş ülke Türkiye'ye teşekkürlerini ileterek, "Ülkemizin içinde bulunduğu zor günlerde sunulan bu yardımları halen ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya devam ediyoruz." dedi.

Türkiye'den gelen yardımların yerel yönetim ve yardım kuruluşları tarafından takdirle karşılandığını dile getiren Muhsin, "Türkiye'den elimize ulaşan 5 bin ton gıda malzemesini ihtiyaca göre Aden ve ilçelerinde başta şehit ailelerine, savaş mağdurlarına, yetimler, sosyal bakım evleri ve kanser hastaları olmak üzere dağıtmaya devam ediyoruz. Ulaşan yardımlardan yaklaşık 50 bin kişi faydalanacak." ifadelerini kullandı.

Ülkedeki çatışmalardan etkilenen Yemenlilere destek amacıyla Türkiye'den gönderilen 5 bin tondan fazla gıda ve sağlık malzemesi yardımı, 28 Şubat'ta geçici başkent konumundaki Aden'de yetkililere teslim edilmişti.