Kartal Kasımpaşa'da yara aldı
Almanlar'dan Türkiye'ye küstah tehdit
Adana'da düşen uçakla ilgili şok gerçek !

Türkiye'nin en güçlü ar-ge altyapısına sahip okulu: Vizyon Koleji

SEBİT Proje Okulu olan Vizyon Koleji büyük bir AR-GE gücüne sahip.

A+ A-

Vizyon Koleji’nin akademik altyapısı gücünü Türkiye’nin en büyük eğitim teknolojileri kuruluşu olan SEBİT’ten alıyor.

Vizyon Koleji’nin Türkiye\'deki ilk ve tek \'\'Sebit Proje Okulu olduğunu belirten Vizyon Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Cem Arıtuluk şunları söyledi: “Merkezi ODTÜ Teknokent’te bulunan SEBİT Türkiyenin en büyük eğitim teknolojileri kuruluşudur. ABD’de kullanılan merkezi eğitim platformu Adaptive Curriculum Sebit tarafından yapılmıştır. 21. yüzyıl konseptine uygun eğitim içerik ve yöntemlerini içeren aynı sistem ülkemizde ve dünyanın bir çok ülkesinde ‘’Vitamin’’ olarak sunulmaktadır. Vizyon Kolejinin dijital eğitim altyapısı, ders içerikleri ve ölçme değerlendirme araçları Sebit Proje Okulu kapsamında ODTÜ Teknokent’te bulunan 250 kişilik SEBİT eğitim uzman kadrosu tarafından özel olarak hazırlanıyor. Vizyon Koleji Sebitin Türkiye’deki ilk ve tek proje okuludur. Projenin amacı Türkiye’de eğitime yeni bir vizyon katmak ve Vizyon Koleji ile dünyaya örnek olacak bir başarı öyküsü oluşturmaktır.” Dedi.

SEBİT, Vizyon Koleji’ne aşağıdaki başlıklarda yönetim, planlama ve AR-GE desteği sağlamaktadır.

●Vizyon Kolejinin 21. Yüzyıl Okulu konsepti kapsamında teknolojik eğitim içeriklerinin oluşturulması, geliştirilmesi ve güncellenmesi.

●Öğretmenlere bu içerikler ile etkin öğretim yapmaları amacıyla okulda, \'\'Vizyoner Öğretmen Akademisi\'\' bünyesinde düzenli hizmet içi eğitimlerin verilmesi

●İleri ölçme ve değerlendirme teknik ve teknolojilerinin Vizyon Kolejine kazandırılması ve aktif olarak uygulanması

●VİTAMİN ders içeriklerinin ve eğitim modüllerinin Vizyon Koleji yıllık ders programı ve müfredatına tam entegrasyonu.

●Vizyon Koleji öğrencilerinin ve öğretmenlerinin VİTAMİN içeriklerinden hem okulda hem de evlerinde ekonomik ve verimli biçimde yararlanmalarının sağlanması.

●Kampüs içinde düzenlenecek Microsoft & Sebit Teknoloji Günleri etkinliği ile öğrenci ve velilerimizin yeni teknolojilerle tanışmalarının sağlanması, teknoloji, kullanımı ve gelecek vizyonlarının geliştirilmesi.

Özgün Eğitim Modeli FLEXA Dünyaca ünli eğitim otoritelerince yurtdışında bile  örnek gösteriliyor!

21.yüzyıl becerilerini ön plana çıkaran teknolojik eğitim konseptiyle Vizyon Koleji öğrencileri yüksek potansiyele sahip  dünya vatandaşları haline getiriyor. Uygulanan özgüm ve güçlü eğitim modelinin temel amacı ise yaşam boyu sürdürülebilir yüksek başarı. ABD merkezli, dünyanın en büyük eğitim ve bilgi teknolojileri organizasyonu ISTE, Vizyon Kolejinde uygulanan FLEXA eğitim modelini yerinde inceledi ve örnek alınması gereken innovatif eğitim uygulaması olarak gösteriyor.

Cem Arıtuluk: “Hiçbir yerde eğitim kalitesi, öğretmen kalitesini geçemez!  Okulda bu yüzden Vizyoner Öğretmen Akademisi programını oluşturduk.”

Vizyon Koleji yönetim kurulu başkanı Cem Arıtuluk, bir okulda eğitimin kalitesinin öğretmenlerinin kalitesinden daha yukarıda olamayacağına dikkat çekiyor. Öğretmenlerin görevi başında alacakları profesyonel yardım, okulun eğitim kalitesinin artmasında çok önemli bir etken. Fakat daha önemlisi, bu yardımın bir sürekliliğinin olması gerekiyor. Türk eğitim sistemine önemli bir innovasyon kazandıracak olan Vizyoner Öğretmen Akademisini bu farkındalıkla kurduklarına değinen Arıtuluk, dünya çapında başarılı olan okullar incelendiğinde, bu başarılarının anahtarlarından birinin, öğretmenlerine gelişimlerinde nasıl yardımcı oldukları olduğu göze çarpmaktadır. Okul sisteminin en stratejik parçalarından biri olan öğretmenin niteliği, iyi eğitimli bir nesil için vazgeçilmez bir önceliktir. Başarılı öğretmeni, profesyonel yaşamı boyunca kendisini geliştiren öğretmen olarak tanımlayan Arıtuluk, öğretmenin kendisini sürekli geliştirecek ortamın da iyi tasarlanmış olması gerektiğini ifade ediyor.

Bahçeşehir’e büyük eğitim yatırımı!

Vizyon Koleji ikinci kampüsü Bahçeşehir’de açılıyor. 21. yüzyıl eğitim anlayışı kapsamındaki öncü ve özgün programlarıyla hem Türkiye’de hem de yurtdışında farkındalık oluşturan Vizyon Koleji ikinci kampüsünü Bahçeşehir’de açıyor. Bahçeşehir’in gözde okullarının bulunduğu, ‘’okullar bölgesi’’ diye anılmaya başlayan bölgede 12.500 m2 kapalı alana sahip modern bir kampüs projesine başlayan Vizyon Koleji, Mart ayından itibaren tanıtım ofisinde, tüm sınıflarda kayıt almaya başlıyor.