Türkler bu bayramda nereye gidiyor?

Bayramda seyahat edeceklerin tercihi yurtiçinde Antalya, yurtdışında ise Amsterdam...

Türkler bu bayramda nereye gidiyor?
A+ A-

Yaz sona erdi, ancak havalar fazla soğumadan keyifli bir tatil yapmak için hâlâ bir şans var. Türkiye’nin dört bir yanından pek çok kişi, Kurban Bayramı tatilini ve okulların bu yıl geç açılacak olmasını fırsat bilerek planlarını yapmaya şimdiden başladı bile. Peki en çok seyahat etmek istediğimiz ve dolayısıyla en çok uçak bileti aradığımız destinasyonlar hangileri? Seyahat arama sitesi momondo’nun verilerine göre yurtiçinde seyahat edeceklerin favorisi Antalya, yurtdışında ise ilk tercih Amsterdam.

Bayram tatilinde yurtiçinde seyahat etmeyi planlayanlar, sırasıyla en çok Antalya, İstanbul ve İzmir için uçak bileti araması gerçekleştirdi. Turistik amaçla ve akraba ziyareti için seyahat etmek isteyenlerin diğer favori destinasyonları ise Adana ve Bodrum oldu.

ALMANYA, RUSYA VE HOLLANDA FAVORİ ÜLKELER

Bayram tatilini yurtdışında geçirmek isteyenlerin favori ise Hollanda’nın turistik başkenti Amsterdam oldu. Türkiye genelinden Amsterdam için gerçekleştirilen uçuş aramaları, sayıca Adana ve Bodrum gibi popüler yerli noktaların bile önünde yer aldı. Amsterdam’ın ardından en çok tercih edilen diğer yabancı destinasyonlar ise sırasıyla Sırbistan’ın başkenti Belgrad ile her daim Türk turistlerin ilk tercihleri arasında yer alan Paris oldu. KKTC’deki Ercan Havalimanı ve Ukrayna’nın başkenti Kiev ise listenin dördüncü ve beşinci sıralarında yer aldı.

Ülkeler bazında bakıldığında ise Türkiye çıkışlı uçuşlar için en çok uçuş araması yapılan ülkeler, büyük bir Türk nüfusuna ev sahipliği yapan Almanya ile Rusya, Hollanda, İtalya ve Ukrayna oldu.

Leyditurk.com