Galatasaray zirveyi sevdi: Bursaspor 1 - 2 Galatasaray
Barzani son sözünü söyledi ! Referandum olacak mı ?
''Koltuklar kirlenmesin'' diye otobüste ayakta gittiler

Uçuruma düşen öğrenci yaralandı

Adana'da 50 metrelik uçuruma düşen öğrenci mahsur kaldığı yerden kurtarıldı.

Uçuruma düşen öğrenci yaralandı
A+ A-

Çukurova Üniversitesi Yerleşkesi'nde, yaklaşık 50 metrelik uçuruma düşen okulun Hukuk Fakültesi öğrencisi, bir saatlik çalışma mahsur kaldığı yamaçtan kurtarıldı. Yaralı öğrenci ÇÜ Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesinde tedavi altına alındı.

Çukurova Üniversitesi Yerleşkesi'nde, yaklaşık 50  metrelik uçuruma düşen okulun Hukuk Fakültesi öğrencisi, bir saatlik çalışma  mahsur kaldığı yamaçtan kurtarıldı. Yaralı öğrenci ÇÜ Tıp Fakültesi Balcalı  Hastanesinde tedavi altına alındı. 

İddiaya göre, Çukurova Üniversitesi Hukuk Fakültesi 1. Sınıf öğrencisi  Hasan Dedecan, Seyhan Baraj Gölü'nü izlerken henüz belirlenemeyen nedenle  yaklaşık 50 metrelik uçuruma düştü.

Ağaçlara, çalılıklara ve taşlara çarpması sonucu yaralanan Dedecan,  yamaçta mahsur kaldı.

Dedecan’ın düştüğünü gören öğrenciler, durumu yetkililere ekiplerine  bildirdi.

 Kısa sürede olay yerine gelen ekipler, Dedecan’ın bulunduğu yerden  iple yukarı çekilmesini riskli bulunca nehir kenarından gencin bulunduğu yere  gitmeye karar verdi. Ekipler, üniversite öğrencisine ulaşmak için Seyhan Barajı  kıyısından çalılık ve ağaçlık alana girdi.

Çalılık ve ağaçlık arasından ilerleyen sağlık ve itfaiye ekipleri,  yaklaşık 15 dakikalık tırmanışın ardından Dedecan’a ulaştı.

Burada yapılan müdahalenin ardından Dedecan, itfaiye ekipleri  tarafından sedye ile nehir kenarına güçlükle indirildi. Bu sırada Dedecan’ı  taşıyan sedye kırıldı.

Yaralının zarar görememesi için yoğun çaba sarf eden ekipler, yaklaşık  bir saatlik çalışmanın ardından üniversite öğrencisini ambulansa ulaştırdı.  Dedecan, ambulansla Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesinde  tedavi altına alındı.

 Yapılan kontrollerde hayati tehlikesinin bulunmadığı ve vücudunda  kırıklar olduğu belirlenen Dedecan’ı hastanede, Çukurova Üniversitesi Rektör  Yardımcısı Prof.Dr. Halil Elekçioğlu da ziyaret etti.

AA