Vahşet ! 6 aylık hamile eşini...
Beşiktaş - Başakşehir: 1-1
Melih Gökçek istifa edeceği tarihi açıkladı !

Umurbey’e Yatırımcı Akını Başlıyor

Son dönemde, yaşam kalitesinin iyileştirilmesine yönelik çalışmalarla dikkat çeken Umurbey'e yatırımcılar da ilgi gösteriyor.

Umurbey’e Yatırımcı Akını Başlıyor
A+ A-

Son dönemde, yaşam kalitesinin iyileştirilmesine yönelik çalışmalarla dikkat çeken Umurbey'e yatırımcılar da ilgi gösteriyor. Çahan Tekstil, Umurbey'de RES yatırımı için çalışmalara başladı.

Çanakkale'nin Lapseki ilçesine bağlı Umurbey beldesinde, Belediyenin alt ve üst yapı çalışmaları, beldenin hem çehresini hem de kaderini değiştirdi. Yapılan yeni yatırımlarla yaşam kalitesi artan belde, yatırımlardan da nasibini alıyor. Beldeye yapılacak yatırımlarda da seçici davranılıyor. Bursa merkezli Çahan tekstil, Umurbey'de Rüzgar Enerji Santrali yapımı için çalışmalara başladı. Temiz ve yenilenebilir enerji kaynağı olan RES projesinin diğer yatırımcılara da örnek olacağını söyleyen Umurbey Belediye Başkanı Sami Yavaş, "Beldemiz yavaş yavaş cazibe merkezi olmaya başlıyor. Yaptığımız çalışmaların karşılığını almak, bizi de mutlu ediyor. Beldemizde, temiz enerji projesinin hayata geçirilecek olması, bizim için ayrıca önemli. Biz bir yandan beldemizin gelişimini hedeflerken diğer yandan da doğal yapısını korumayı amaçlıyoruz. İzmir - Çanakkale - Bursa karayolu üzerinde, oldukça stratejik bir konumda olan beldemize yapılacak yatırımlarda da mümkün olduğunca titiz davranmaya çalışıyoruz" dedi.