Ünlü baklavacı tutuklandı

Gaziantepli Habeş Seyitoğlu Baklavaları ortağı Serdar Seyitoğlu tutuklandı.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin  ardından başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan iş adamı Serdar  Seyitoğlu tutuklandı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu  savcılarından Gökalp Kökçü tarafından yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına  alınan ve emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Seyitoğlu'nun  hakimlik sorgusu tamamlandı.

Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği, Seyitoğlu'nu "silahlı terör örgütüne üye  olma'' suçundan tutuklanmasına karar verdi.

GÜLEN'DEN 'ÖDÜL'

Savcılığın sevk yazısında, Serdar Seyitoğlu'nun, Gaziantepli Habeş  Seyitoğlu Baklava şirketinin ortağı ve genel müdürü olduğu belirtilerek,  şüphelinin "himmet" adı altında iş adamlarından para toplayıp örgüte aktardığı ve  toplanan paraların büyük rakamlara ulaşması nedeniyle örgüt elebaşısı Fetullah  Gülen tarafından kendisine ödül olarak plaket, takke, seccade ve tespih  gönderildiği kaydedildi.

Şüphelinin amcası ve şirket ortaklarından iş adamı Mustafa  Seyitoğlu'nun da aynı FETÖ soruşturması dosyasından tutuklandığı anımsatılan  yazıda, Serdar Seyitoğlu'nun ifadesinde örgütsel bağlarını ve eylemlerini  anlatmaktan imtina ettiği, etkin pişmanlıktan faydalanmak istemediği yer aldı.

Sevk yazısında, bu nedenlerle Serdar Seyitoğlu'nun atılı suçu  işlediğine dair kuvvetli suç şüphesi taşıdığı belirtilerek, tutuklama nedeninin  bulunduğu aktarıldı.