Erdoğan'dan 3 belediye başkanına: Sonucu ağır olur
Ağabeylerinin eve kilitlediği kız, sevgilisine kaçarken pencereden düştü
Genel müdür yardımcısı otelde ölü bulundu !

Ünlü iş adamı yine gözaltına alındı

İzmir'de FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınan ve serbest bırakılan Orkide Yağları'nın sahibi Ahmet Küçükbay, yine gözaltına alındı.

Ünlü iş adamı yine gözaltına alındı
A+ A-

İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve adliyeye sevk edilen 18 kişiden ilk etapta mahkemeye gönderilen 13 zanlının 6'sı hakkında tutuklama kararı verildi. 7 kişi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Serbest kalanlardan Orkide Yağları'nın sahibi AhmetKüçükbay adliyeden çıkmadan başka bir soruşturma kapsamında gözaltına alındı.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan 17 iş adamı ile bir gazeteci, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Cumhuriyet Savcısı Zafer Dur'un savcılık sevk evrakı üzerinden tutuklanma talebiyle nöbetçi mahkemeye gönderdiği 13 şüpheliden 6'sı, "silahlı terör örgütü üyesi oldukları" ve "örgüte finansal destek sağladıkları" suçundan tutuklandı.  

İŞADAMLARI SERBEST KALDI

Aralarında, Küçükbay Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Küçükbay, kapatılan Gediz Üniversitesinin kurucu üyelerinden Abdullah Kavuk'un oğlu Metehan Kavuk ve Karakaş Atlantis Kuyumculuk Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Karakaş'ın da bulunduğu 7 şüpheli ise, yurt dışı yasağı getirilerek adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. 

KÜÇÜKBAY BAŞKA SORUŞTURMADAN GÖZALTINDA

İzmir Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlar Büro Amirliği ekipleri, adlı kontrol şartıyla serbest bırakılan Küçükbay Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Küçükbay'ı, başka bir soruşturma kapsamında adliyeden çıkmadan yeniden gözaltına aldı. Küçükbay, emniyete götürüldü. 

Tutuklama talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edilen 5 kişinin sorgusu ise devam ediyor. 

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında, 35 kişi hakkındagözaltı kararı verilmişti. İl Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince düzenlenen eş zamanlı operasyonda Küçükbay Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Küçükbay ile FETÖ soruşturması kapsamında kapatılan Gediz Üniversitesinin kurucu üyelerinden Abdullah Kavuk ve oğlu Metehan Kavuk, Karakaş Atlantis Kuyumculuk Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Karakaş ve eski Zaman GazetesiEge Bölge Temsilcisi Vahit Yazgan gözaltına alınmıştı.