Üsküdar'da balık tutmak yasaklandı

İstanbul'un Üsküdar Belediyesi, koronavirüs tedbirleri kapsamında ilçe sınırları içerisinde balık tutmayı yasakladığını açıkladı.

Üsküdar'da balık tutmak yasaklandı
Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

Belediyeler de koronavirüse karşı halk sağlığını korumak için tedbirlerini alıyor. Bu kapsamda Üsküdar Belediyesi, kendi sınırlarında balık tutulmasını yasakladı.

Koronavirüs ülkemizde bin 872 kişide görülürken 44 vatandaşımız da hayatını kaybetti. Salgının yayılmasını engellemek için uzmanlar ve yetkililer sık sık "Evden çıkmayın" uyarısı yapsa da özellikle havanın güneşli ve güzel olduğu günlerde bu uyarılar kulak arkası ediliyor.

Merkezi yönetim ve belediyeler de sokağa çıkanlara karşı farklı önlemler alarak salgının yayılmasını önlemeye ve halk sağlığını korumaya çalışıyor.

ÜSKÜDAR'DA BALIK TUTMAK YASAKLANDI
Üsküdar Belediyesi, kendi ilçe sınırlarında bulunan noktalarda balık tutulmasını yasakladığını açıkladı.

NE OLMUŞTU?
Geçtiğimiz hafta her geçen gün artan "Evden çıkmayın" uyarılarına rağmen özellikle hafta sonu havayı güzel bulanlar İstanbul'da Üsküdar, Emirgan, Beylerbeyi gibi sahil noktalarına giderek yürüyüş yaptı balık tuttu. Polis ekipleri ve zabıtalarının uyarılarını da dinlemeyenler dışarıda aktivitelerine devam etti.

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News