Gökçek'in yüzünü Osmanlıspor güldürdü
Erdoğan'dan İstanbul itirafı: Biz bu şehre ihanet ettik
Kapıya kurduğu düzenekle annesine kendisini öldürttü

Van Büyükşehir Belediyesi İnci Kefali İçin Harekete Geçti

VAN Büyükşehir Belediyesi, 15 Nisan'da başlayacak olan "inci kefali avlanma yasağı'na ilişkin kentin birçok noktasında Türkçe ve Kürtçe bilgilendirici...

Van Büyükşehir Belediyesi İnci Kefali İçin Harekete Geçti
A+ A-

VAN Büyükşehir Belediyesi, 15 Nisan'da başlayacak olan "inci kefali avlanma yasağı'na ilişkin kentin birçok noktasında Türkçe ve Kürtçe bilgilendirici afişler astı. Büyükşehir Belediyesi halka çağrıda bulanarak, 15 Nisan ila 15 Temmuz tarihleri arasında inci kefali avlanma yasağına uymaları ve uymayanların belediyeye bildirilmelerini istedi.

Van Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı tarafından, Van Gölü'nde yaşayan tek balık türü olan inci kefalinin üreme dönemine girmesi nedeniyle 3 ay sürecek avlanma yasağı ile ilgili bilgilendirme yaptı. Daire Başkanlığı tarafından kentin farklı noktalarında bulunan bilbordlara asılan Türkçe ve Kürtçe yazılı afişler ile yasağın kapsamına değinilerek, vatandaşların bu konuda duyarlı olunmaları istendi.

Büyükşehir Belediyesi halka çağrıda bulanarak, 15 Nisan ila 15 Temmuz tarihleri arasında inci kefali avlanma yasağına uymaları isteyerek, yasağa uymayanlar hakkında cezai işlem uygulanacağı bilgisi verdi. Büyükşehir Belediyesi, yasakla ilgili her türlü şikayet ve bilgi için de "153 Alo Zabıta'nın aranmasını istedi.

FOTOĞRAFLI