Bakan açıkladı: Köprü'den çift yönlü ücret mi alınacak?
Suudi sözde din adamı: ''Tecavüzün sorumlusu kadınlardır''
AK Parti'de sıra Bakanlara mı geliyor ?

Van’da Turizm Haftası Kutlamaları

VAN (İHA) – Van Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve İranlıların katılımıyla yapılan törenle Turizm Haftası kutlanmaya başlandı.

Van’da Turizm Haftası Kutlamaları
A+ A-

VAN (İHA) – Van Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve İranlıların katılımıyla yapılan törenle Turizm Haftası kutlanmaya başlandı.

Van Valiliği önündeki Atatürk Anıtı'na çelenk bırakılması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törende İl Kültür ve Turizm Müdürü Muzaffer Aktuğ bir konuşma yaptı. Aktuğ, "Bu kadim milletin ilmek ilmek dokunmuş kader birliğini sonsuza kadar taşımak bizim en asli görevimizdir. Turizm sektörü, dünyada yaşanan her türlü olumsuzluğa rağmen büyümesine devam ettirmektedir. Van, bağrında her türlü çiçeği barındıran, dikenlerin dilinden anladığı kadar çiçeklerin de dilinden anlayan her türlü kuşak ile kardeşlik köprüsü kuran gülün yuvası, bülbülün ortağı olan gece masallarına konu olan Bağdat misali eşsiz şehirdir. Van, turizm destinasyonlarıyla Türkiye'nin en önemli kentlerinden biridir. Bu güzel kentin ulusal ve uluslararası platformlarda tanımı yapılmalı ve bu anlamda herkes üzerine düşenin daha fazlasını yapmalı ki büyük medeniyetlere başkentlik yapmış olan bu kadim kent, turizmde de hak ettiği noktaya gelebilsin" ifadelerini kullandı.

Van Valisi İbrahim Taşyapan, törene katılan İran'ın Hoy Vali Yardımcısı Ali Muhammedi başkanlığındaki heyeti makamında kabul etti. Taşyapan, komşu ülkeden gelen misafirlerini en iyi şekilde ağırlayarak, kentin turizm değerlerini ve güzelliklerini tanıtacaklarını aktardı.

İran Tur Rehberi Ahmed Emini de, yıllardır Van'a turist taşıdıklarını söyleyerek, "Bizim Van ile turizm ilişkilerimiz çok iyi bir düzeyde. Van'ı çok beğeniyoruz. Bu kapsamda İranlı vatandaşlarımızı Van'a getirdik. İnşallah bundan sonraki günlerde de buradan İran'a Türk vatandaşlarını götürüp ağırlarız" diye konuştu.

Vali Taşyapan, makamına gelen Van kedisi ve Van Gölü Canavarı kostümlü mankenlerle objektiflere poz verdi.

İran heyeti ise, gün boyunca Van'daki tarihi ve doğal yerleri gezecek.