Kadın öğretmene uçan tekme !
El yazması Tevrat'ın kayıp sayfalarını cinlere sormuşlar !
Türkiye'nin konuştuğu rezalette yeni açıklama

Vizyon Koleji için Amerika’dan geldiler !

Vizyon Koleji, eğitim alanında yaptığı innovasyonlar ile dünya çapında adından söz ettiriyor.

A+ A-

Öğretmenlerin profesyonel mesleki gelişimi alanında dünyaya model olacak projeler geliştiren Vizyon Kolejinin hizmet içi eğitim birimi olan Vizyoner Öğretmen Akademisi tarafından geliştirilen ve FlexaPD ismi verilen öğretmen eğitimi projesi, Amerikalı eğitim uzmanlarının dikkatini çekti. Eğitim bilimleri alanında dünyanın önde gelen üniversitelerinden Arizona State Üniversitesi akademisyenleri, eğitimde teknoloji alanında dünyanın en büyük kuruluşu ISTE® yetkilileri ve Newyork Keuka College akademisyenleri arasında büyük bir işbirliği başlıyor.

ASU öğretim üyesi ve ISTE Teacher Education birimi başkanı Dr. Teresa Foulger, Newyork Keuka College öğretim üyesi ve ISTE Mobile Learning birimi eski başkanı Diane Marie Burke, işbirliği kapsamında Vizyon Kolejinde eğitimde teknoloji kullanımı, mobil öğrenme, online mesleki gelişim programları, öğretmenlerin teknolojik-pedagojik yeterliliklerinin geliştirilmesi konularında çeşitli çalışmalarda bulundular. Ziyaret kapsamında Vizyon Koleji öğretmen ve yöneticileri ile birlikte birçok workshop, mülakat ve eğitimler de gerçekleştirildi.

Vizyon Koleji Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su  Cem Arıtuluk, öğretmenlerin yetiştirilme sürecinin okullardaki eğitim kalitesinin artması için anahtar bir rol oynadığını belirterek, öğretmenlerin görevleri başında alacakları profesyonel yardımların çok stratejik bir öneme sahip olduğunu, bu anlamda öğretmen eğitimi alanında kaliteli çalışmalarıyla bilinen ASU akademisyenleri ve eğitimde teknoloji alanından dünyanın önde gelen kuruluşu ISTE yöneticileri ile yapacakları ortakçalışmaları çok önemsediklerini ifade etti.

ASU öğretim üyesi Dr. Foulger, FlexaPD projesini çok heyecan verici bulduğunu, Vizyon Koleji yöneticileri ile bir araya gelmeyi sabırsızlıkla beklediğini ve birlikte çalışmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade etti. Keuka College öğretim üyesi Dr. Burke ise eğitim dünyasının en önemli gündemlerinden biri olan öğretmen mesleki gelişimi konusunu farklı bir bakışaçısıyla ele alan Vizyon Kolejinden çok etkilendiğini, Türkiye ziyaretini bu anlamda çok önemsediklerini ve birlikteçalışmak için çok arzulu olduklarını belirtti.