Gökçek'in yüzünü Osmanlıspor güldürdü
Erdoğan'dan İstanbul itirafı: Biz bu şehre ihanet ettik
Kapıya kurduğu düzenekle annesine kendisini öldürttü

Voleybol: Kadınlar Denizbank Cev Şampiyonlar Ligi Dörtlü Finali

- Pomi Casalmaggiore: 3 - VakıfBank: 0 - Ev sahibi İtalyan ekibi şampiyon olurken, VakıfBank sezonu ikinci tamamladı

Voleybol: Kadınlar Denizbank Cev Şampiyonlar Ligi Dörtlü Finali
A+ A-

Salon: George

Hakemler: Piotr Dudek (Polonya), Ivaylo Ivanov (Bulgaristan)

Pomi Casalmaggiore: Gibbemeyer, Kozuch, Tirozzi, Stevanovic, Lloyd, Piccinini (Sirressi, Cambi)

VakıfBank: Naz Aydemir Akyol, Hill, Rasic, Sloetjes, Gözde Kırdar, De Kruijf (Gizem Örge, Melis Gürkaynak, Buijs, Castro)

Setler: 25-23, 25-23, 25-22

Süre: 95 dakika (32, 30, 33)


MONTICHIARI (AA) - Voleybolda Kadınlar DenizBank CEV Şampiyonlar Ligi Dörtlü Final organizasyonunun final maçında ev sahibi İtalyan ekibi Pomi Casalmaggiore'ye 3-0 yenilen VakıfBank, ikinci oldu.

Takımların karşılıklı sayılarak alarak başladığı maçta VakıfBank ilk teknik molaya 8-7, ikinci teknik molaya da 16-15 önde gitti. Daha sonra VakıfBank'ın file önünde yaptığı hataları iyi değerlendiren ev sahibi Pomi Casalmaggiore çekişmeli geçen ilk seti 25-23 alarak 1-0 öne geçti.

Salonu dolduran taraftarı önündeki maçın ikinci setine iyi başlayan İtalyan ekibi, defanstan top çıkarmakta zorlanan VakıfBank karşısında ilk teknik molayı 8-7, ikinci teknik molayı da 16-13 önde bitirdi. Daha sonra toparlanan VakıfBank seti 20-20'de eşitledi. Etkili mücadelesine devam eden Pomi Casalmaggiore, seti 25-23 kazanarak durumu 2-0 yaptı.

Üçüncü çeyreğin ilk bölümünde de istediği mücadeleyi sergileyemeyen ve ikinci teknik molaya 16-13 geride giden VakıfBank, son bölümde bulduğu sayılarla durumu 22-22'de eşitledi. Tekrar kontrolü eline alan ev sahibi takım, bu seti de 25-22 aldı.

Karşılaşmayı 3-0 kazanan Pomi Casalmaggiore, 2015-2016 sezonunun şampiyonu olurken, VakıfBank ise ikincilikle yetindi.