Murat Karayılan'dan teröristlere: Asker sizi tavşan gibi avlıyor
Başakşehir Şampiyonlar Ligi için direkten döndü !
Merkel'in suçlamalarına Türkiye'den yanıt !

Vücudunuzda neler olup bitiyor?

Vücudumuzun içinde neler olup bittiğini duyunca şaşıracaksınız.

A+ A-

Kapalı bir kutu olan vücudumuzun içinde neler olup bittiğini bilmiyoruz. Aslında vücudumuzun o kadar fazla özelliği var ki, bunları duyunca çok şaşıracaksınız...

Sabahları boyumuz daha uzun olur
Boyumuz sabah saatleri ile akşam saatleri arasında fark gösterir. Nedeni, omurilik ve disklerde bulunan akışkan sıvının, uyurken yenileniyor olması. Yorgunluk ve stres, bu sıvıların çekilmesine neden olur bu yüzden akşam saatlerinde boyumuz biraz kısalır.

Sarışınların saçları daha fazla
Saçlarınızın gür olması tamamen saçınızın rengi ile alakalıdır. Bir insanda ortalama 1.000 saç teli bulunuyor. Yapılan araştırmalara göre sarışınların 150.000, esmerlerin 100.000 saç teli bulunuyor.

Vücudumuz aspirin üretebiliyor
Vücudumuzun aspirin üretimi, meyve ve sebze tüketimi ile bağlantılı. Yapılan araştırmalara göre, meyve ve sebzelerinin birleşimi, asprinin içindeki ağrı kesici ve mikrop karşıtı maddeler ile eş değer. Bunu meyve ve sebzelerin kendi başına üretebildiklerini öne sürüyorlar.

Boşalma erkeklerde hapşırmaya sebep olabilir
Sinir sistemi faaliyetlerinin artması nedeniyle orgazm, bazı erkeklerde başağrılarına neden olabilir. Orgazm merkezinin, esneme ve hapşırma merkezlerine yakın olması ise hapşırma nedeni.

Herkesin dil izi birbirinden farklı
Aynı parmak izlerinde olduğu gibi dilin de kendine göre izi vardır. Ve bu izler her insanda farklıdır. Dil, doku olarak kendine has bir yapısı olduğundan kimlik tespit işlemlerinde de kullanılır.

Derinin en kalın olduğu yer ayaklardır
Vücutta derinin en kalın olduğu yer, ayakların iç kısmı ve tabanı. Bu bölgede derinin kalınlığı yaklaşık 4 mm. Ayrıca bu bölge, vücudun en çok ter bezi bulunan bölgesi.

Kemik sayınız doğduğunuzda daha fazladır
Yeni doğan bir bebekte 350 kemik bulunur. Ama yaşınız ilerlediğinde bu kemik sayısı 260’a düşer. Bunun nedeni, gelişim sürecinde kemiklerin eriyip kaynaması.