Galatasaray - Fenerbahçe: 0-0
İstifası istenen başkanlar hakkında AK Parti'den açıklama
Erdoğan: ''Bir gece ansızın vurabiliriz...''

Yağmur Hava Trafiğini Olumsuz Etkiledi

İstanbul'da akşam saatlerinde etkili olan yoğun yağmur ve olumsuz hava koşullarına birde elektrik yüklü bulutlar eklenince, uçaklar havada tur atmak zorunda...

Yağmur Hava Trafiğini Olumsuz Etkiledi
A+ A-

İstanbul'da akşam saatlerinde etkili olan yoğun yağmur ve olumsuz hava koşullarına birde elektrik yüklü bulutlar eklenince, uçaklar havada tur atmak zorunda kaldı. Bazı uçaklar ise pisti pas geçmek zorunda kaldı.

'CB" (kümülonimbus) olarak adlandırılan, kötü hava koşullarına ve yıldırımlara neden olan elektrik yüklü bulutlara yakalanmak istemeyen pilotlar, şiddetli yağışların olduğu saatlerde Atatürk Havalimanı'na iniş için yaklaşma yapamadı. Uçaklar havada tur atmak zorunda kalırken, bazı uçaklar pisti pas geçti. Atatürk Havalimanı'na iniş pistleri değiştirilirken, uçaklarda gecikmeler meydana geldi. Bu arada Atatürk Havalimanı'nda kuşlardan dolayı da bazı uçaklar pisti pas geçti. Türk Hava Yolları'nın Stuttgart-İstanbul seferini yapan uçağına da kuşa çarptı. Bu sırada Türk Hava Yolları'nın Genova-İstanbul, Alman Lufthansa Havayolları'nın Frankfurt-İstanbul, SwissAir'in Zürih-İstanbul seferlerini yapan uçakları da pisti pas geçti.