Yarbay Songül Yakut da şehit düştü

Şırnak'ta düşen helikopterde Jandarma'nın ilk kadın komutanı Yarbay Songül Yakut da vardı.

Şırnak'ta Cougar tipi askeri helikopter, kalkıştan kısa bir süre sonra düştü. Düşen helikopterde Jandarma'nın ilk kadın komutanı Yarbay Songül Yakut da vardı. Bu arada şehit Yarbay Songül Yakut'un, geçtiğimiz yıllarda binbaşı rütbesindeyken Balyoz Davası sürecinde görevinden uzaklaştırıldığı öğrenildi. Akrabalarından edinilen bilgiye göre o dönem FETÖ'nün kumpası ile ordudan uzaklaştırılan Yakut'un hukuk mücadelesi başlattığı ve suçsuz olduğu kanıtlanınca yeniden göreve döndüğü belirtildi.

Şırnak'ta Cougar tipi askeri helikopter, kalkıştan kısa bir süre sonra düştü. Düşen helikopterde 13 askerimiz şehit oldu. Şehit olanlar arasında Jandarma'nın ilk kadın komutanı Yarbay Songül Yakut (41) da vardı.

Şırnak'ta askeri helikopter düştü: 13 şehitŞırnak'ta askeri helikopter düştü: 13 şehit

Şırnak'ın Uludere ilçesine bağlı Şenoba beldesinden havalanan Cougar tipi helikopter kısa bir süre sonra yüksek gerilim hattına takılarak düştü.

ACILI ANNESİ İNANMAK İSTEMEDİ

Yarbay Songül Yakut'un, Malatya'nın Akçadağ ilçesi'nde oturan ana ocağına ateş düştü. Küçük yaşta babası ölen şehit Yarbay Yakut'un Akçadağ İlçesi'ne bağlı Ören Mahallesi’nde yalnız yaşayan annesi Sebahat Yakut'a acı haber, gece yarısından sonra İlçe Kaymakamı Serdar Demirhan tarafından iletildi. Kızının şehit haberini öğrenen Sebahat Yakut, gözyaşlarına boğuldu. Sağlık ekiplerinin de müdahalede bulunduğu acılı anne kızının şehit olduğunu uzun süre kabullenemedi.

Anne Sebahat Yakut güçlükle sakinleştirilirken jandarma tarafında da eve Türk Bayrağı asıldı. Şehit haberinin ardından mahalle sakinleri de Yakut'un evine akın etti.

5 kardeşten en küçüğü ve bekar olduğu öğrenilen şehit Yarbay Songül Yakut'un geçen yıl annesine Ören Mahallesinde ev aldığı ve dün de telefonla görüştüğü öğrenildi. Bahçe işleri ile uğraşmayı seven şehit Yarbay Yakut’un, izinlerinde Ören'e geldiği ve kayısı bahçesinde zaman geçirdiği belirtildi.

BALYOZ DAVASINDA KUMPAS KURULMUŞ

Bu arada şehit Yarbay Songül Yakut'un, geçtiğimiz yıllarda binbaşı rütbesindeyken Balyoz Davası sürecinde görevinden uzaklaştırıldığı öğrenildi. Akrabalarından edinilen bilgiye göre o dönem FETÖ'nün kumpası ile ordudan uzaklaştırılan Yakut'un hukuk mücadelesi başlattığı ve suçsuz olduğu kanıtlanınca yeniden göreve döndüğü belirtildi.

Şehit Yarbay Yakut'un cenazesinin Şırnak'ta yapılacak törenin ardından memleketi Malatya'da toprağa verileceği öğrenildi.

13 askerin şehit olduğu helikopterin mühimmatı infilak etmiş13 askerin şehit olduğu helikopterin mühimmatı infilak etmiş

Helikopter kazasında şehit olan askerlerin kimlikleriHelikopter kazasında şehit olan askerlerin kimlikleri

Merzifon 2 şehit haberiyle yıkıldıMerzifon 2 şehit haberiyle yıkıldı

Nazlı Çelik Şırnak şehitlerini andıNazlı Çelik Şırnak şehitlerini andı

Başbakan'dan şehit generalin evine taziye ziyaretiBaşbakan'dan şehit generalin evine taziye ziyareti

Şırnak'ta düşen helikopterin enkazı görüntülendiŞırnak'ta düşen helikopterin enkazı görüntülendi

Şehit komutan Aydoğan Aydın darbecilere direnmiştiŞehit komutan Aydoğan Aydın darbecilere direnmişti

3 Cougar kazasında 28 asker şehit oldu...3 Cougar kazasında 28 asker şehit oldu...

Şırnak'ta askeri helikopter düştü: 13 şehitŞırnak'ta askeri helikopter düştü: 13 şehit

Seçiniz...