Yargıda yeni koronavirüs önlemleri! Bakan Gül açıkladı

Adalet Bakanı Gül, koronavirüse karşı alınan önlemlerle ilgili açıklamalarda bulundu. Gül, cezaevlerinde bugüne kadar pozitif koronavirüs vakasına rastlanmadığını söyledi.

Yargıda yeni koronavirüs önlemleri! Bakan Gül açıkladı
Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

Adalet Bakanı Abdülhamit, koronavirüs önlemlerine ilişkin kameraların karşısına geçerek açıklamalarda bulundu. Cezaevlerinde koronavirüs vakasına rastlanılmadığını belirten Gül, adliyelerde nöbet sistemine geçildiğini duyurdu.

Adalet Bakanı Gül'ün açıklamalarından satır başları:

Cezaevlerinde pozitif bir vakaya rastlanmamıştır. En ufak belirti gösterenler hastaneye gönderilmekte, cezaevine sokulmamaktadır.

Cezaevlerinde ateş ölçer, maske, eldiven tedarik edilmiş durumdadır. Ertelenen görüş ve ziyaret hakları saklıdır. Telefon haklarını birden 2'ye çıkardık.

İcra ve iflas takipleri 30 Nisan'a kadar ertelenmiştir. Bu süreçte yeni icra ifşlas talepleri alınmayacaktır. Adliyelerdeki yoğunluğun azalması için.

Adliyelerde tutuklu ve acele işler dışında esnek çalışma başlatılmıştır.

Vatandaşlarımızın sağlığı için tedbirler alınmıştır. Tüm duruşmaların ertelenmesi gibi görüşleri aldık. Mağduriyet yaşanmaması için hem avukat hem vatandaşlarla ilgili mağduriyetlerin giderilmesi için önerileri aldık.

İcra işlemlerinin durdurulması nedeniyle ayrıca açıklayıcı duyurular yapılacaktır.

Türkiye noterler birliği çerçevesindeki çalışmalarda da noterlerde insan sirkülasyonu var. Bugünden itibaren noterliklerde bir gün tek bir gün çift noterliklerin çalışmasına karar verildi. Yarından itibaren dönüşümlü nöbet sistemiyle hizmet verecek.

Acil olmayan işlemler için noterliklere lütfen gitmeyelim. Hayati derecede işlem yoksa noterlikleri yoğunlaştırmayalım. 

Sosyal mesafeyi sağlayacağız. Sosyal medyadaki algılara da karşı da sosyal mesafeyi koruyalım. Koronavirüsle mücadele eder gibi bunlarla da mücadele edelim."

AA

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News