Adalet Bakanı'ndan çarpıcı sözler !
Almanya'da skandal Türkiye haritası !
İşte FETÖ'cülerin gurbetçilere oyunu !

Yemen'deki Ateşkes

Yemen Askeri Enformasyon:- "Darbeci militanlar (Husiler ve devrik Cumhurbaşkanı Salih'e bağlı güçler) ateşkesi ihlal ederek Taiz'deki 35'inci Zırhlı Tugay'a saldırdı. 2 asker hayatını kaybetti ve 4'ü yaralandı"

Yemen'deki Ateşkes
A+ A-

SANA (AA) - Yemen Genel Kurmay Başkanlığı, Husilerin ateşkesi ihlal ettiğini ve ordunun buna karşı sağduyuyla hareket ettiğini belirtti.

Sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta Cumhurbaşkanı Abdurabbu Mansur Hadi yanlısı Genelkurmay Başkanlığı'na bağlı Yemen Askeri Enformasyon sayfasında yayımlanan yazılı açıklamada, "Darbeci militanlar (Husiler ve devrik Cumhurbaşkanı Ali Abdullah Salih'e bağlı güçler) ateşkesi ihlal ederek Taiz'deki 35'inci Zırhlı Tugay'a saldırdı. 2 asker hayatını kaybetti ve 4'ü yaralandı." denildi.

Ordunun, misilleme hakkını saklı tutarak, sağduyuyla hareket ettiği kaydedildi.

-İbb kentinde patlama

Öte yandan emniyet kaynaklarından alınan bilgiye göre İbb kentinde Husileri taşışan aracı hedef alan patlamada ölü ve yaralıların olduğu belirtildi.

İbb kentinde son günlerde Husileri hedef alan bombalı saldırılar düzenlendiği ifade edildi.

Husiler Ekim 2014 İbb'in kontrolünü ele geçirmişti. Halk Direnişi Güçleri kentin bazı bölgelerinde Husilere karşı savaşıyor.

BM Yemen Özel Temsilcisi İsmail Veled Şeyh Ahmed, Yemen'de sorunun çözümü için daha önce kesilen müzakerelerin yeniden başlaması ve çatışmaların durması konusunda tarafların anlaştığını bildirmişti. Ahmed, buna göre çatışmaların 10 Nisan'da duracağını, 18 Nisan'da da müzakerelerin Kuveyt'te yeniden başlayacağını açıklamıştı.