Yeni Akit yazarının hedefinde bu sefer kadın sporcular var

Yeni Akit yazarının hedefinde bu sefer kadın sporcular var
Güncelleme:

AK Parti iktidarına yakınlığıyla bilinen Yeni Akit'in yazarlarından Ahmet Gülümseyen, kadın sporcuları, spor kıyafetleri üzerinden hedef alarak "Spor bahanesiyle bu gidişat nereye" dedi.

İktidara yakınlığıyla bilinen Yeni Akit'in yazarlarından Ahmet Gülümseyen, bugün kaleme aldığı yazısında, kadın sporcuları kıyafetleri üzerinden hedef aldı. "Kadına İslami ölçülerde spor yaptırılmamasına karşıyız" diyen Gülümseyen, "Bizi rahatsız eden yönü, Müslüman Türk kimliğinden uzak, Kuran ahlakı ve Resulullah’ın sünnetiyle örtüşmemesi" dedi.

Yeni Akit yazarı Ahmet Gülümseyen, 8 Nisan tarihli ‘Kadın sporundaki ‘oyunun’ ne kadar farkındayız?.?’ başlıklı yazısında kadın sporcuları hedef almaya devam etti.

 "Kadının spor yapmasına karşı değiliz, İslami ölçülerde spor yaptırılmamasına karşıyız" diyen Gülümseyen, "kadınların spor yapmasında rahatsız eden yönü, Müslüman Türk kimliğinden uzak, Kuran ahlakı ve Resulullah’ın sünnetiyle örtüşmemesi" olduğu görüşünü savundu.

Gülümseyen, yazısında, "Kadınların spor yapmasında bizi rahatsız eden yönü, Müslüman Türk kimliğinden uzak, Kur’an ahlakı ve Resulullah’ın sünnetiyle örtüşmemesi. Bunların ne olduğunu hatırlatmakta yarar var. Spor faaliyetlerine ayrılan zaman, spor faaliyetleri kapsamında ibadetlerin ertelenmesi (oruç, namaz gibi), sporda tesettür, kadın ve erkeğin aynı mekânda karışık spor yapması, bedenin zarar gören ağır sporlar, kumar ve bahis gibi şans oyunları, kötü sözler vb. birçok olumsuz unsuru oluşturmaktadır. Spor faaliyetlerinde tüm başlıkların ayrıntıları İslami kaynaklarda mevcut. Peygamber Efendimiz, Veda Hutbesi’nde buyurduğu gibi “Kadınların sizin üzerinizdeki hakları geleneklere uygun biçimde yiyecek ve giyeceklerini sağlamanızdır. Kadınlar hususunda Allah’tan korkun ve onlara en iyi şekilde davranın…”Tüm bunları açıklarken tarafımıza “Siz kadın performans sporcularıyla niçin bu kadar uğraşıyorsunuz?” şeklinde gelebilecek soruyu, biz tersinden sormak istiyoruz; “Emperyalist/kapitalist güçler ve onların taşeronları, kadınları performans sporunun içine çekme çabasının nedeni ne olabilir?” sorunun cevabını hiç düşündük mü, karşı koyma adına  ‘medeni’ cesareti gösterebildik mi?.? Hayır…" ifadesini kullandı.

 Gülümseyen şunları kaydetti:

“Spor bahanesiyle bu gidişat nereye! Geleceğin ‘anaları’ üzerindeki bu ‘oyun’ da neyin nesi?” ‘Dur’ denilmesi gereken tehlike büyük, vesselam…"    

Ahmet Gülümseyen'in Yeni Akit'teki yazısının tamamı için...