Yeni Şafak Ve Yeni Akit'e Yapılan Eş Zamanlı Saldırı

Saldırganların yakalanması için başlatılan ve 11 kişinin gözaltına alındığı operasyon kapsamında SDP Kadıköy ve Sultangazi irtibat bürolarında da aramalar yapıldı

Yeni Şafak Ve Yeni Akit'e Yapılan Eş Zamanlı Saldırı
Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

İSTANBUL (AA) - Yeni Şafak ve Yeni Akit gazetelerine yapılan eş zamanlı saldırıyla ilgili yapılan operasyon kapsamında Sosyalist Demokrasi Partisi'nin (SDP) Kadıköy ve Sultangazi irtibat bürolarında da aramalar yapıldığı öğrenildi.

Emniyet kaynaklarından alınan bilgiye göre, İstanbul Terörle Mücadele ve İstihbarat şube müdürlüklerine bağlı ekipler, 11 Şubat'ta Yeni Şafak ve Yeni Akit gazetelerine gerçekleştirilen eş zamanlı saldırıya ilişkin bu sabah 9 ilçedeki 20 adrese düzenlediği operasyonda, Birleşik Özgürlük Güçleri (BÖG) üyesi oldukları iddia edilen 11 kişiyi gözaltına almıştı.

Şüphelilerden bazılarının aynı zamanda SDP yöneticisi ve üyesi olduklarını tespit eden ekipler, partinin Kadıköy ve Sultangazi irtibat bürolarında da arama yaptı. Aramalarda, 2 tabanca, 3 şarjör, 72 mermi, 2 satır ve çok sayıda örgütsel doküman ile dijital malzeme ele geçirildi.

Şüphelilerin emniyetteki işlemleri sürüyor.

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News