Galatasaray - Fenerbahçe: 0-0
İstifası istenen başkanlar hakkında AK Parti'den açıklama
Erdoğan: ''Bir gece ansızın vurabiliriz...''

Antalya Büyükşehir Ramazan’a Hazır

Büyükşehir Belediyesi Antalyalıların unutulmaz Ramazan geceleri geçirmesi için dolu dolu bir program hazırladı.

Antalya Büyükşehir Ramazan’a Hazır
A+ A-

Geleneksel Ramazan eğlenceleri ile farklı kültürlerin tanıtılacağı hemşehri gecelerinin bir araya geleceği programlarda ünlü sanatçılar da sahne alacak. İftar çadırlarında 120 bin kişiye yemek ikramı yapılacak. 2 yıl önce hayata geçirilen ve büyük beğeni toplayan acil iftariyelik hizmeti bu yıl da devam edecek.

Antalyalılara dolu dolu bir Ramazan yaşatmak için yola çıkan Büyükşehir Belediyesi  hazırlıklarını tamamladı. Büyükşehir Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği Ramazan etkinlikleri kapsamında 1 ay boyunca Karaalioğlu Parkı içerisinde farklı gösteriler düzenlenecek. Etkinlikler, 6 Haziran Pazartesi saat 21.00’de Karagöz-Hacivat Orta Oyunu Gösterisi ile başlayacak.

ÜNLÜ SANATÇILAR KONSER VERECEK

Ramazan etkinliklerinde Orhan Hakalmaz, Grup Sezgiler, Orhan Aykut, Grup Tillo, Fatih Koca, Yücel Arzen, Uğur Işılak, Bedirhan Gökçe gibi ünlü sanatçılar ve gruplar sahne alacak. Dinletiler, hemşehri geceleri ve her akşam Karagöz-Hacivat, Orta Oyunu halkla buluşacak. Karaalioğlu Parkı içerisinde kurulan nostaljik Ramazan çarşısında pamuk helvacısı, elma şekercisi, macuncusu, lokmacısı, mısırcısı, şerbetçisiyle unutulmaya yüz tutmuş Ramazan geceleri yaşatılacak. Çarşı aynı zamanda giyim, gıda ve kitap satış stantları ile alış verişin merkezi olacak. Şenlik alanı içindeki lunaparkta Antalyalılar, eğlenceli saatler geçirecek.

RAMAZAN ŞENLİKLERİ İLÇELERDE

Büyükşehir Belediyesi, 11 ayın sultanı Ramazan’ı ilçelerde de dolu dolu yaşatacak. 6 Haziran Pazartesi günü, saat 23.00’de Aksu ANFAŞ önünde Sıra Gecesi ile başlayacak olan Ramazan Etkinlikleri, Elmalı, Serik, Finike, Demre, Kaş, Gündoğmuş, İbradı, Döşemealtı, Korkuteli, Kemer, Manavgat, Kumluca, Alanya, Gazipaşa, Serik, Kepez ve Akseki’de devam edecek. Tüm ilçelerde Sıra Gecesi, Hacivat Karagöz Orta Oyunu Gösterisi ve İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı Tasavvuf Müziği Topluluğu Konseri gerçekleştirilecek.

İFTAR SOFRAMIZA DAVETLİSİNİZ

Büyükşehir Belediyesi tarafından Ramazan ayı boyunca her akşam 4 bin kişiye iftar yemeği ikram edilecek. Karaalioğlu Parkı’nda kurulacak iftar sofrasında her gün bin kişi orucunu açacak. Ayrıca Ermenek Kültür Çadırı, Çamlıbel Kültür Çadırı’nda sıcak yemek, Tıp Fakültesi Acil Servisi, Araştırma Hastanesi Acil Servisi, Atatürk Devlet Hastanesi Acil Servisi önü ve otogarda vatandaşın iftarını yapması için paket halinde iftar yemeği servisi yapılacak. Yoğun trafiğin yaşandığı Sanayi, Migros, Çallı, Meydan, Hal, Demokrasi, kavşaklarında da vatandaşlara yemek dağıtımı yapılacak.

program.jpg