Gökçek'in yüzünü Osmanlıspor güldürdü
Erdoğan'dan İstanbul itirafı: Biz bu şehre ihanet ettik
Kapıya kurduğu düzenekle annesine kendisini öldürttü

Antalya’nın üst geçitleri gözetim altında

Büyükşehir Belediyesi, aksaklıklara anında müdahale etmek amacıyla asansör ve yürüyen merdivenlere IP kamera yerleştirdi.

Antalya’nın üst geçitleri gözetim altında
A+ A-

Büyükşehir Belediyesi,15 üst geçit ve asansörlerde meydana gelen arızalara yerleştirdiği IP kameralar sayesinde anında müdahale ediyor. Asansör ve yürüyen merdivenlere yerleştirilen kameralarla tüm alan 24 saat kesintisiz izleniyor. Arızalar görüntülü olarak izlenip, kısa sürede ekipler sevk ediliyor. Vatandaşın haber vermesine gerek kalmadan bakım ekibinin müdahalesiyle zaman kaybının önüne geçiliyor, hizmet aksamıyor. Sürekli kayıtta olan kameralar, kent güvenliğine de katkı sağlıyor. Üst geçitlere ve asansörüne zarar veren kişilerde yüz tarama sistemi ile tespit ediliyor. Saniye saniye kayıt alan IP kamera sayesinde hem vatandaşın hem de teknik aksakların güvenliği sağlanıyor.

IP KAMERALI ÜST GEÇİTLER

Büyükşehir Belediyesi’nin kamera yerleştirdiği üst geçitler ve asansörler şöyle: “Atatürk Bulvarı üzerinde PTT önü, Atatürk Bulvarı üzerinde 5 M Migros, Cam Piramit önü üst geçidi, 100. Yıl Bulvarı üzerinde Golden Ring Oteli, 100. Yıl Bulvarı üzerinde Fatmagül İlköğretim Okulu önü üstgeçidi, 100. Yıl Samanyolu Pastanesi Üst geçidi, Ulusoy Bulvarı Vakıfbank önü üst geçidi, Mevlana Caddesi BP Benzin İstasyonu önü üst geçidi, Mevlana Caddesi Salı Pazarı önü üst geçidi, Evliya Çelebi Caddesi üzerinde Real önü, Kızılay Kan Merkezi önü, Dumlupınar Bulvarı üzerinde Tıp Fakültesi önü, Vatan Bulvarı üzerinde Çallı üst geçidi, Antalya Bulvarı üzerinde Fatih üst geçidi ve Yat Limanı Asansör.”