Başkan Türel 23 Nisan mesajı

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'den 23 Nisan mesajı...

Başkan Türel 23 Nisan mesajı
A+ A-

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 96’ncı yıldönümünü ve Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum.

Ülkemizin bağımsızlık mücadelesinin en önemli sembollerinden biri olan 23 Nisan milletimizin geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza verdiği öneminde en önemli nişanelerindendir. Dünyanın ilk ve tek çocuk bayramı olarak tarihe geçen bu önemli günde, tüm dünya çocuklarıyla ulusal egemenlik sevincimizi paylaşıyoruz.

Çocuklar, insanlığın ortak umudu, geleceği ve en önemli hazinesidir. Büyük Önder’in dediği gibi ‘Çocuklar geleceğimizdir’, bugünün küçükleri, yarının büyükleridir.

Sevgili çocuklar,

Sizler bizim geleceğimiz, her şeyimizsiniz. Bizlerin yerini sizler alacaksınız, kentleri, ülkeleri, dünyayı yöneteceksiniz. Gelecekte barış, sevgi dolu, daha yaşanabilir bir dünya, bugünün çocukları tarafından kurulacak. Bizlerden aldığınız bayrağı çok daha yukarıya taşıyacaksınız. Bizlerin yapamadıklarını da sizler yapacaksınız.
 

Bu yüzden de doğrusunu isterseniz sizlerin yerinde olmak ve gelecekte sizlerin sevgi dolu yüreklerinizle kuracağınız o güzel dünyada ben de yaşamak isterdim. İnanıyor ve biliyorum ki, sizin kuracağınız dünya şimdikinden çok daha mutlu, daha güzel bir dünya olacak. Sizlerin dünyası hiç kuşkusuz bizimkinden çok daha güzel olacak.

Kıymetli çocuklar,

Antalya, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı artık dünya çapında bir organizasyonla, dünyanın her yerinden çocukları misafir ederek kutluyor, dünyada barış ve kardeşliğe dünya çocuklarını bir araya getirerek en güzel şekilde katkı yapıyor. Büyükşehir Belediyesi olarak Antalya’nın bütün çocuklarına anne ve baba şefkatiyle hizmet etmek, çocuklarımıza daha güzel bir Antalya emanet etmek, daha güzel yarınlar temin edebilmenin gayreti içerisindeyiz. Bunun için kreşlerimizle, sağlık merkezlerimizle, çocuk tiyatrolarımızla, oyun sahalarımızla, okullarımıza desteklerimizle çocuklarımıza hizmet ederken, yatırımlarımızla Antalya’yı çocuklarımızın geleceği için hazırlıyoruz. Her şey sizler için…

Ayrıca ‘Çocuk ve Çiçek’ temalı EXPO 2016 Antalya organizasyonumuz da başlamış bulunuyor. EXPO ile Antalya dünya çocuklarının başkenti oldu.  Antalyamızın çocukları ülkemiz ve dünya çocukları ile EXPO vesilesiyle bir araya gelerek barış, birlik, beraberlik ve kardeşlik mesajları verecek.

EXPO alanında açılan çocukların eğlenip vakit geçirebileceği ‘Çocuk Adası’, dijital kütüphane, sergi alanları, uzay merkezi simülatörü, kimya, biyoloji, fizik ve robot atölyeleri ile botanik, tarım ve biyosfer ile mars kolonisi kampının bulunduğu ‘Çocuk bilim ve teknoloji merkezi’ ile çocuklarımızın dünyasına bir ışık tutacağız. Bu vesileyle tüm anne ve babalara çocuklarını EXPO Sergi Alanı’na götürmelerini tavsiye ediyorum.

Sevgili çocuklar, 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, coşkumuzu, sevincimizi dünya çocuklarıyla paylaştığımız; dostluk, kardeşlik ve barış mesajlarını çocuklar aracılığıyla bir kez daha yinelediğimiz müstesna bir bayramdır.
Bu duygu ve düşüncelerle; Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, milli mücadelenin tüm kahramanlarını, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi saygı, şükran ve minnetle anıyor, sevgi dolu yürekleri ve gülen yüzleriyle bugüne anlam katan tüm dünya çocuklarının  “Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı”nı en içten duygularla kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Menderes TÜREL
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı