''Biz sizi koruruz'' kartvizitiyle AVM'yi haraca bağlamışlar
Bakan'dan ''TEOG'' açıklaması: Bir ay içinde...
İkinci el satışlarda devrim gibi düzenleme !

Büyükşehir dar yolları genişletiyor

Yeni mahalle olan bölgelerde dar olan yolları genişletip vatandaşın hizmetine sunan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Şahinbey (Mülk), Yeşilköy, Burçkarakuyu, Kızılhisar, Onkoloji Hastanesi’nde yol genişletme ve asfalt çalışması yaptı.

Büyükşehir dar yolları genişletiyor
A+ A-

Bu bölgelerlerde yol güzergahının ulaşımı yer yer tehlikeli hale getirmesi,  yolun  dar olması ve standartlarının düşük olmasından dolayı Büyükşehir Belediyesi çalışma başlattı. Vatandaşlara daha iyi standartlarda hizmet vermek için 18 km uzunluğundaki güzergahta, Gaziantep–Kilis sınırındaki Şahinbey (Mülk)'ten başlayarak Yeşilköy, Burçkarakuyu, Kızılhisar ve Onkoloji Hastanesine kadar uzanan yolun 5 metre olan ortalama genişliğini 10 metreye yükseltme çalışmalarına başladı.

Böylelikle iki aracın rahatça yan yana geçebileceği yüksek standartlarda yol yapılarak ulaşım da kazaların önüne geçilerek, trafiğin rahat ve güvenli bir şekilde ilerlemesi hedeflendi. Mevcut durumda deforme olmuş olan sathi kaplama asfalt sökülerek yerine Bitümlü Sıcak Karışım (BSK) asfalt yapıldı. Çalışma sonucunda bölgede bulunan yaklaşık 25 mahalle yeni yapılan yoldan yararlanmış oldu.