Genel müdür yardımcısı otelde ölü bulundu !
Bakan Soylu'dan çok sert ''yolsuzluk'' açıklaması !
Deniz Baykal'ın durumuyla ilgili yeni açıklama !

Demokrasi nöbetinde coşku katlanarak sürüyor

Darbelere karşı tek yürek olan Antalyalıların demokrasi nöbeti devam ediyor.

Demokrasi nöbetinde coşku katlanarak sürüyor
A+ A-

Darbelere karşı tek yürek olan Antalyalıların demokrasi nöbeti, yedinci gününde Cumhuriyet Meydanı’nda tüm coşkusuyla devam ediyor. “Darbeye Hayır” diyen binlerce Antalya’nın buluşma adresi olan Cumhuriyet Meydanı’ndaki kalabalık her geçen gün katlanarak artıyor.

15 Temmuz Cuma gecesinden itibaren farklı siyasi görüşe sahip binlerce vatandaş Cumhuriyet Meydanı’nda demokrasi nöbeti tutmaya devam ediyor. 7’den 77’ye her yaştan vatandaş ellerindeki Türk Bayrakları ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan posterleri ile meydanı dolduruyor. Meydanı Türk bayrakları ile adeta kırmızı beyaza boyayan vatandaşlar darbe karşıtı sloganlar ile birlik ve beraberlik mesajı veriyor. Büyükşehir Belediyesi de demokrasi nöbetinde vatandaşları yalnız bırakmıyor. Ücretsiz ulaşım desteğinin yanı sıra Cumhuriyet Meydanı’nda kumanya, çay ve su dağıtılıyor.

ee3385d2-ccda-4d78-9cbf-25e156416024.jpg

DEMOKRASİ DESTANI YAZILIYOR

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de ilk günden itibaren vatandaşlarla omuz omuza meydanlarda demokrasi nöbeti tutmaya devam ediyor. Dün akşam ilk olarak Döşemealtı ilçesinde vatandaşlarla birlikte yürüyüşe katılan Başkan Türel, “Darbeye Hayır” dedi. Yüzlerce vatandaşın ellerinde Ay Yıldızlı bayraklarla ile katıldığı yürüyüşte açılan dev Türk Bayrağı’nın önünde vatandaşlarla kol kola yürüyen Başkan Türel’e Döşemealtı sakinleri büyük sevgi gösterisinde bulundu. Başkan Menderes Türel, bu gece Döşemaltı’nda bir destan yazdıklarını ve darbeye karşı en güzel mesajı verdiklerini ifade etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel daha sonra Cumhuriyet Meydanı’ndaki demokrasi nöbetine katıldı. AK Parti Milletvekilleri Mustafa Köse, Gökçen Özdoğan Enç, Atay Uslu, 23. ve 24. Dönem AK Parti Antalya Milletvekili Sadık Badak ve AK Parti İl Başkanı Rıza Sümer ile halkı selamlayan ve Türk Bayrağı sallayan Başkan Menderes Türel, her gün demokrasi nöbetinde meydanı büyük bir coşku içinde doldurdukları için Antalyalılara teşekkür etti. Türel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ikinci bir emrine kadar da nöbete aynı coşku ve kararlılıkla devam edeceklerini ifade etti.

ÜNİVERSİTELİ GENÇLER NÖBETTE

Cumhuriyet Meydanı’ndaki demokrasi nöbetinde sahneye çıkan üniversite öğrencileri ortak bir tepki ile “Darbeye Hayır” dedi. Öğrenciler, milli iradeye milletin meclisine yapılan hain darbe teşebbüsüne en güzel cevabı halkın verdiğini, 15 Temmuz darbe girişimini lanetlediklerini belirterek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ikinci emrine kadar da nöbete devam edeceklerini açıkladı. Büyükşehir Belediye Mehteran Takımı da seslendirdiği marşlarla Demokrasi nöbetindeki coşkuyu doruğa çıkardı.