Uzmanlar yine ezber bozdu ! Yaşlılara yer verilmeli mi ?
AK Parti'de bir istifa daha ! O isim istifa etti
Üniversite sınavının tarihi kesinleşti

Dünyada bir ilk, Beşiktaş'ta herkes birbirine kitap hediye etti

Beşiktaş Belediyesi ve Herkese Kitap Vakfı işbirliğiyle ‘Benden Sana Hediye’ sloganıyla düzenlenen ve dünyada ilk olma özelliği taşıyan ‘Kitap Hediye Günü’, renkli görüntülere sahne oldu.

Dünyada bir ilk, Beşiktaş'ta herkes birbirine kitap hediye etti
A+ A-

Beşiktaş Belediyesi ve Herkese Kitap Vakfı, insanların birbirlerine kitap hediye etmesini sağlamak ve kitap okuma alışkanlığını attırmak amacıyla her yıl Nisan ayının üçüncü Pazar gününü ‘Kitap Hediye Günü’ olarak belirledi. Dünyada bir ilk olan Kitap Hediye Günü’nün ilki Beşiktaş Belediyesi Sanatçılar Parkında düzenlenen törenle gerçekleşti. Kitapseverlerin ailesiyle birlikte katılım gösterdiği törene Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, Herkese Kitap Vakfı Kurucu Başkanı Bülent Şenver ve ilçede görev alan Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri katıldı. Herkesin kitap sahibi olmasının hedeflendiği proje hem sosyal hayatta, hem de sosyal medyada yoğun ilgi gördü. Kitap Hediye Günü kapsamında törene katılan vatandaşlar tanıdığı veya tanımadığı kitapseverlerin gözlerinin için bakarak ‘Benden Sana Hediye, Şimdi Sıra Sende’ diyerek kitaplarını hediye etti. Herkesin kitap sahibi olmasının hedeflendiği proje renkli görüntülere sahne oldu.

“BEN HASTA OLDUĞUM ZAMAN EŞİM BANA KİTAP ALDI VE O OKUDU BEN DİNLEDİM”

Törene katılarak kitap okumayı çok sevdiğini söyleyen Beşiktaş Belediye Başkanı murat Hazinedar, “Ben kitap okuma yönünden çok şanlı bir hayatım oldu. Çünkü, benim eşimde kitap okumayı çok seviyor. Bu iki sene içerisinde benim hastalandığım zaman bana iki defa kitaplar aldı ve o okudu ben dinledim. Biz çok farklı bir kültürden ve aileden gelmenin avantajlarını yaşıyoruz. Biz bu anlamda aktif bir pozisyon almak için Herkese Kitap Vakfıyla beraber bir çalışma yaptık. Kumbaralarıyla, Kitap Bağışla Sende Oku kampanyasıyla, Benden Sana Hediye sloganıyla kitaplara dokunmaya çalışıyoruz” dedi.

“BU YIL İLKİNİ KUTLADIĞIMIZ KİTAP HEDİYE GÜNÜNDE 4-5 YIL SONRA 10 MİLYON KİŞİ BİRBİRLERİNE KİTAP HEDİYE ETMESİNİ HEDEFLİYORUZ”

Kitap okumayı sevdirmek, özendirmek ve yaygınlaştırmak istiyoruz diyen Herkese Kitap Vakfı Kurucu Başkanı Bülent Şenver, “Herkese Kitap Vakfı olarak bizler, kitap okumayı sevdirmek, özendirmek ve yaygınlaştırmak istiyoruz. Bu maksatla nisan ayının üçüncü Cuma gününü Kitap Hediye Günü ilan ettik. İstiyoruz ki o gün geldiği zaman insanlar herkese kitap hediye etsinler. İnsanları hediye almak mutlu eder, işte bizde o mutluluğu kitapla sağlasınlar istedik. İşte bu gün Kitap Hediye Günü, bugün burada ilkini kutluyoruz. Dört beş yıl sonra 10 milyon insan Nisan Ayının üçüncü Pazarı geldiği zaman birbirlerine kitap hediye etsinler istiyoruz” diye konuştu.

KİTAP HEDİYE ETME GÜNÜ ETKİNLİKLERİNE KİTAPSEVERLER YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ

Kampanyaya çok fazla kitap hediye ederek katıldığını dile getiren Bircan Elmas, “Kampanyayı çok anlamlı buluyorum. Bu kampanya sayesinde okuma oranının çok artmasını istiyoruz. Atatürk 4 bine yakın kitap okumuş, bizimde hedefimiz olduğu için özel bir kitaplığımız var” şeklinde konuştu.

Ailecek kitap okumayı çok sevdiklerini söyleyen Dilek Yıldız ise, “Biz ailecek kitap okumayı çok seviyoruz ve bu alışkanlığımızı kızımız Ada’ya da anlattık. Oda çok güzel kitapları okuyor ve çok seviyor. Bu gün Ada kampanyaya beş tane kitap hediye etti. Kitap hediye ettiğimiz için kızım ve ben çok mutluyuz. İnşallah devamlı olarak hediye edeceğiz” ifadelerini kullandı.