Trump Türkiye'ye teşekkür etti dünya izledi
Türkiye'den Barzani'ye son teklif
Protokole garsonlu, gazilere self servis

Efsane oyun ''Üç kız kardeş''in galası Fulya Sanat'ta

Beşiktaş Belediyesi, tiyatronun dev yazarı Anton Çehov’un efsane oyunu, Hayal Perdesi ve İstanbul Tiyatro Festivali ortak yapımı “Üç Kız Kardeş ”in galasına ev sahipliği yapıyor.

A+ A-

Sanatseverlerin büyük bir heyecanla beklediği oyunun gala gecesinde aynı zamanda Fulya Sanat’ın faaliyete geçtiği günden bu yana ihtiyaç duyulan otoparktan sanat merkezine içeriden giriş bağlantısının açılışı da yapılacak.

Dünyaca ünlü Avignon Off Festivali'nden övgülerle dönen oyunun başrollerini, ödüllü oyuncular Özge Özder ve Selin İşcan'ın yanı sıra genç kuşağın dikkat çeken isimlerinden Tuba Karabey paylaştığı ‘’ Üç Kız Kardeş’’ adlı oyunun galası ve Fulya Sanat Merkezi Otoparkı’nın içeriden bağlantısının da yapılacağı açılış, 15 Kasım Salı günü saat 20.00’de gerçekleşecek. Oyunun ve açılışın bir arada olacağı bu özel güne Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar, çok sayıda sanatçı ve oyuncu ile birlikte vatandaşlar katılacak.

Ünlü şair Ataol Behramoğlu’nun Türkçeye kazandırdığı, Tiyatro Hayal Perdesi ve İstanbul Tiyatro Festivali ortak yapımı  “Üç Kız Kardeş”, ödüllü Makedon Yönetmen Aleksandar Popovski tarafından sahneye konuyor...  Oyunun Dramaturjisi Dubravko Mihanovic,  Sahne Tasarımı Sven Jonke, Müzikleri Barış Manisa,  Kostüm Tasarımı Taciser Sevinç ve Işık Tasarımı Mustafa Dinç’e ait.

ROLLE GERÇEĞİN İÇ İÇE GEÇTİĞİ BİR DÜNYA!

Oyunun konusu ise kısaca şöyle: Üç kız sınırda beklemektedir. Amaçları; savaştan kaçarak daha iyi bir hayat için yoksunlukları ve tehlikeleri geride bırakıp Doğu’dan Batı’ya gitmektir... Daha güvenli ve daha zengin bir dünya vaat eden Avrupa’ya gitmek için beklerken bir yandan da rollerini çalışırlar. Aslında kızlar Avrupa’ya gitmek isteyen oyunculardır ve gidecekleri yerde Üç Kız Kardeş'i oynamayı planlamaktadırlar.  Böylece Üç Kız Kardeş Maşa, Olga ve İrina’nın ortaya çıkmasıyla izleyici, oyunun içinde oyunun olduğu, rolle gerçeğin iç içe geçtiği bir dünyaya sürüklenir.