Baykal'ın doktorundan flaş açıklama ! İşte son durumu
AK Parti Konya İl Başkanı ve yönetimi istifa etti !
Mersin'de polis servis aracına bombalı saldırı !

İSPARK Kınalıada’da akülü araç kiralayacak

Fayton dahil hiçbir ulaşım aracı bulunmayan Kınalıada'da İSPARK akülü araç kiralayacak.

İSPARK Kınalıada’da akülü araç kiralayacak
A+ A-

İstanbul Adalar İlçesi'nde hayvan hakları savunucuları ile ada halkını karşı karşıya getiren “fayton mu akülü araç mı” tartışması sürerken hiçbir toplu taşıma aracı bulunmayan Kınalıada'da elektrikli araç kullanılmasına karar verildi.

Sözcü gazetesinden Özlem Güvemli'nin haberine göre konuyla ilgili Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü'nün (UKOME) talebi İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nin eylül ayı oturumunda görüşüldü. UKOME kararı çerçevesinde, Kınalıada'da toplu taşımanın her biri en fazla 12 kişilik olmak üzere toplam 4 adet elektrikli araçla yapılması, yolculuk ücretinin İstanbulkart ile tahsil edilmesi istendi. İşletmeciliğin de 15 yıl süre ile elektrikli araç başına yıllık 1500 TL bedelle İstanbul Otopark İşletmeleri Ticaret AŞ'ye devredilmesi önerildi. Kınalıada'da her biri en fazla 12 kişilik olmak üzere toplam 4 adet elektrikli araçla yapılacak toplu taşıma hattının 15 değil 5 yıl süre ile İSPARK tarafından işletilmesi uygun bulundu. Karar mecliste oybirliği ile kabul edildi. Kınalıada'da dik yokuşlu sokakların uygun olmaması nedeniyle fayton dahi kullanılamıyor.

FAYTON BİLE YOKTU

Hiçbir toplu taşıma hizmeti bulunmayan Kınalıada'da ulaşım artık her biri en fazla 12 kişilik olan elektrikli araçlarla sağlanacak.

Sözcü