Kumluca'da içme suyu şebekesi yenileniyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Kumluca Şube Müdürlüğü, Büyükalan Mahallesi’nin içme suyu şebekesini baştan sona yenileyecek.

Kumluca'da içme suyu şebekesi yenileniyor
A+ A-

Toplam 15 bin 500 metrelik içme suyu şebeke yenileme çalışmaları başladı. Eskiyen içme suyu şebekeleri nedeniyle su sıkıntısı yaşayan mahalleler, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımlarıyla sağlıklı ve kesintisiz suya kavuşuyor. 2014 - 2016 yılları arasında 66 bin 910 metre uzunluğunda yeni içme suyu şebekesi döşeyerek önemli yatırımlara imza atan ASAT Genel Müdürlüğü, 2016 yılında da yatırım seferberliğini sürdürüyor. ASAT son olarak Kumluca’nın Büyükalan Mahallesi’nin içme suyu şebekelerini baştan sona yenilemek için çalışmalarına başladı. Büyükalan Mahallesi’nin 22 yıllık eski olan boruları yenileyerek toplamında 15 bin 500 metre uzunluğunda içme suyu şebekesi döşeyecek.

21 BİN 500 METRE HAT DÖŞENDİ

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kumluca Koordinatörü Yusuf Evran, “Ekiplerimiz, İncircik Mahallesi’nde 13 bin 500 metre şebeke hattı, 5 bin metre ise abone bağlantısı yaptı ve  geçtiğimiz aylarda da Büyükalan Mahallesi’nde 3 bin metre ishale hattı olmak üzere toplam 21 bin 500 metrelik şebeke hattı yenileme işlemini tamamladı. Mevcut borular yerine daha büyük çaplı borular döşendi. Daha verimli çalışabilmesi için hat vanalar, vantuz ve basınç kırıcıları ile güçlendirildi. Çalışmalar diğer mahallelerde de aralıksız sürüyor.

Kumluca ilçemizde en ücra yerlere bile ulaşarak yatırımlarını sürdüren 66 bin 910 metre uzunluğunda içme suyu şebekesi yenilemiştir. Hizmetler aralıksız hız kesmeden devam ediyor” dedi.