Suudi sözde din adamı: ''Tecavüzün sorumlusu kadınlardır''
AK Parti'de sıra Bakanlara mı geliyor ?
Ankara Büyükşehir Belediyesi önü karıştı

Kumluca’da içme suyu sorunu kalmayacak

Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü, Kumluca’da köyden mahalle statüsüne dönen 41 yerleşim yerinin içme suyu sorununu tarihe gömmek için kolları sıvadı.

Kumluca’da içme suyu sorunu kalmayacak
A+ A-

ASAT Genel Müdürlüğü Gazipaşa’dan Kaş’a altyapı sorunlarını ortadan kaldırmak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bu kapsamda Kumluca ilçesinde içme suyu sorununu çözmek için hummalı bir çalışma yürütülüyor. 41 mahallede çalışmalarını sürdüren ASAT Çaltı, Karacaağaç, Güzören, İncircik, Erentepe, Belen, Yeşilköy, Adrasan ve Yazır Mahallelerinde toplam da 93 bin metre içme suyu irsale hattını döşeyecek. Henüz ihale aşamasında olan projeyle bölgenin içme suyu sorunu kalmayacak.

SARICASU VE ORTAKÖY’DE HATLAR YENİLENİYOR

Öte yandan ASAT Genel Müdürlüğü, Sarıcasu ve Ortaköy Mahallesi’nde eskimiş ve zarar gören içme suyu hattını değiştiriyor. İki mahalleye 7 bin metre içme suyu borusu döşeniyor. Vatandaşların sağlıklı içme suyu ile buluşturmak için çalışmalarını sürdüren ASAT, arazinin zor ve engebeli şartlarına rağmen çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. 230 bin TL’ye mal olacak içme suyu irsale hattında 75’lik ve 110’luk borular kullanılıyor.

İÇME SUYU SORUNUNU ÇÖZÜYORUZ

Büyükşehir Belediyesi Kumluca Koordinatörü Yusuf Evran, “Yoğun bir çalışma temposu içerisinde Kumluca’nın 41 mahallesinde içme suyu sorunlarını çözmeyi hedefliyoruz.

Köyden mahalle statüsüne geçen yerleşim yerlerinin yıllardır süregelen içme suyu sorunlarını tarihe gömeceğiz” dedi.