Monaco - Beşiktaş: 1-2
Kasko sigortasında flaş gelişme
Baykal'ın doktorundan flaş açıklama ! İşte son durumu

Minikler oyuncaklarını kendileri yaptı

‘Geri Dönüşüm Oyuncağımı Kendim Yapıyorum’ etkinliğine katılan minikler evlerinde kullanılmayan malzemeler ile kendi oyuncaklarını yaptı.

Minikler oyuncaklarını kendileri yaptı
A+ A-

Arkadaşları ile birlikte hayallerindeki oyuncakları tasarlamanın mutluluğunu yaşayan minik mucitler oyuncakları ile oynamak için sabırsızlandıklarını söyledi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı , Yenimahalle Kültür Merkezi'nde geri dönüşüm hakkında bilinçli bireylerin yetişmesi amacıyla ‘Geri Dönüşüm Oyuncağımı Kendim Yapıyorum’ etkinliği gerçekleştirdi. Etkinlikte, 8-14 yaş arası çocuklar ilk olarak dönüştürülebilen maddelerin tekrar kullanılması ile ilgili bilgi edindi.

 Ardından evlerinden getirdikleri geri dönüşüm malzemelerinden kendilerine oyuncaklar yaptı. Bir saatlik sürede ellerindeki malzemelerle ne yapacaklarını tasarlayan çocuklar, pet şişelerden araba, süt kutularından bebek yaptı. Çoğu malzemeyi ortak kullanan çocuklar paylaşmanın güzelliğini de öğrendi. Çocukların geri dönüşümden yaptıkları oyuncaklar, iki hafta boyunca Yeni Mahalle Kültür Merkezi Fuaye Salonu'nda sergilenecek.

HAYAL GÜÇLERİ GELİŞİYOR

Etkinlikle ilgili bilgi veren Yeni Mahalle Kültür Merkezi Birim Sorumlusu Mesut Şen “Evde kullanılmayan eşyaları ve geri dönüşüm malzemelerini değerlendirmek, gelecek nesillere güzel bir dünya bırakmak için çocuklarımızı bilinçlendirmek istedik. Böylece çocuklarımız hem hayal gücünü geliştiriyor hem de paylaşma bilinci kazanıyor. Çocuk elindeki malzemeler ile ne yapabilirim diye düşünüyor ve hakikaten çok güzel oyuncaklar tasarlıyor” dedi.

EĞLENCELİ DAKİKALAR

Hayal güçlerini kullanarak kendi oyuncaklarını yapmanın mutluluğunu yaşayan çocuklar, eğlenceli dakikalar geçirdiklerini söyledi. Çocuklar duygularını şöyle ifade etti:

Mevlüde Atalar: “Süt kutusundan bebek tasarladım ve bir de değişik olsun diye onun yatağını yaptım. Kendi oyuncağımı kendim yaptım. Eve gittiğimde oyuncağımla oynamak için sabırsızlanıyorum.”

Cihat Toptaş: “Çok güzel bir etkinlik oldu. Hafta sonu tatilimi geri dönüşüm malzemelerinden oyuncak yaparak geçirdim. Arkadaşlarımız ile birlikte malzeme kardeşliği yaparak kendi oyuncaklarımızı paylaştık. Pet şişe, bant, sünger ve düğmelerden hayalimdeki oyuncağımı tasarladım.Çok eğlendim.”