İran, Barzani'yi bombalıyor
Öz kızına cinsel saldırı iddiası intihar ettirdi !
''Binali Yıldırım İBB başkanlığına aday olacak''

Poligon ve Yeniköy'e 2 park birden

Sarıyer Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü baştan aşağı yenileyerek Poligon ve Yeniköy mahallelerindeki parkları törenle hizmete açtı.

Poligon ve Yeniköy'e 2 park birden
A+ A-

Daha modern ve işlevsel hale gelen parklar vatandaştan da tam not aldı.

Poligon Mahallesi’nde 184 metrekare yeşil, 75 metrekare oyun ve 32 metrekare fitness olmak üzere toplam 400 metrekare alan üzerine kurulu olan park açılışına ilgi büyük oldu.

Poligon Muhtarı Hasan Kılıçöz’ün ardından kürsüye gelen Başkan Genç şöyle konuştu: “'Muhtarımızın, 'Bir metrekare bile bir alan bulsalar parka dönüştürüyorlar' sözü çok önemli. Sevgili Yüksel Tutak Başkanımızın izinden gidiyor, her mahallemize bir park yapıyoruz. Mahallemizdeki çocuklara ve ailelerine böyle bir tesis kazandırmak bizim için ayet gibi olay. Özellikle annelere diyoruz ki, yer bulun, gelip park yapalım. Başta Park Bahçeler Müdürlüğü olmak üzere tüm çalışma arkadaşlarıma teşşekür ederim. Biz kapınızdaki temizlik görevlisine kadar size hizmet veren bir ekibiz. Bugün iki, yarın iki park açılışına daha gideceğiz. Önümüzdeki haftalarda yine açılışlarımız devam edecek. Kuyulu parkın adı Hulusi Kentmen olarak belirledik. Böylece çaylarımızı sanki Hulusi Babayla birlikte yudumluyor gibi hissedeceğiz. Bu parkların sahibi de, onlara zarar verecek her türlü olayın önünde duracak olan da sizlersiniz” 

Yeniköy’e Zeki Müren geldi

Sanat Güneşimiz, Zeki Müren’in adı Yeniköy’de adına açılan parkta yaşamaya devam ediyor.

Aramızdan ayrılışının 20. yılında özlem ve saygıyla andığımız, ölümüyle tüm ülkeyi yasa boğan büyük sanatçının adı verilen parktan, gerek çocuklar, gerekse yetişkinler yararlanabilecek.

Zeki Müren Parkı toplam 1385 metrekare alana kuruldu. Tesiste, 80 metrekare oyun, 679 metrekare dinlenme alanı bulunuyor.

Yaya yolu ile Yeniköylülerin hizmetine açılan parkta, ayrıca 82 metrekare fitness ve 444 metrekarelik yeşil alana sahip.

Daha önce de yeşil alan olarak faaliyetini yürüten bölge baştan aşağı yenilenmesinin yanı sıra çocukların kullanımına göre büyütülüp, sek-sek ve denge gibi geleneksel çocuk oyunlarının oynanmasına yönelik tasarlandı.
 
Çocuklarıyla birlikte törene katılan Sarıyerli aileler Başkan Genç’e mahallelerine kazandırılan park için teşekkür etti.